Zamknij

Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku

14:22, 16.02.2021 | KPP Pułtusk
Skomentuj KPP Pułtusk
REKLAMA

Wczoraj, około godziny 18, w Zbroszkach doszło do wypadku drogowego. Nietrzeźwy 21-letni kierowca VW uderzył w motorowerzystę i oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Wczoraj, przed godziną 18, pułtuscy policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego w Zbroszkach, gmina Winnica, gdzie sprawca oddalił się z miejsca. Z informacji wynikało, że kierowca, który brał udział w zdarzeniu jedzie srebrnym passatem, w kierunku Pułtuska. Na trasie drogi wojewódzkiej nr 571, policjanci z drogówki zauważyli jadący pojazd z uszkodzonym przodem, co mogło świadczyć, że brał udział w wypadku. Natychmiast udali się za osobowym VW i zatrzymali go. Kierowca widząc policyjny radiowóz, zatrzymał auto i przesiadł się na tylne siedzenie, chowając się za fotelem pasażera, ponadto zamknął pojazd od wewnątrz. Po kilkukrotnym poleceniu policjantów, mężczyzna nie reagował, wobec czego wybili szybę tylną w pojeździe, wyciągnęli z auta i zatrzymali go. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że sprawcą wypadku drogowego był 21-letni kierowca VW, który podczas manewru wyprzedzaniu uderzył w motorowerzystę i nie zatrzymał się, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu zdarzenia był świadek, który widział moment wypadku. W wyniku zdarzenia 25-letni motorowerzysta z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

(KPP Pułtusk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%