Zamknij

Komunikat prokuratury w sprawie śmierci Jana L.

09:35, 25.02.2021 | J.K
Skomentuj Fot. OSP Grabówiec
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 21 lutego 2021 roku w Pułtusku nieumyślnego spowodowania śmierci Jana L., tj. o czyn z art. 155 k.k.

Z dotychczas zgromadzonych materiałów wynika, że w dniu 21 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych, tj. około godziny 15.00. Jan L. wraz z żoną spacerowali wałem przeciwpowodziowym wzdłuż rzeki Narew, idąc w kierunku wsi Kacice. Małżeństwu towarzyszyły 3 psy, które biegały luzem. W pewnym momencie doszło do tąpnięcia lodu na rozlewisku rzeki Narew w miejscu, w którym przebywał jeden z psów. Pies wpadł do wody.

Pokrzywdzony niezwłocznie pobiegł w kierunku zwierzęcia, aby udzielić pomocy. W tym momencie doszło do powtórnego załamania się lodu w miejscu, w którym znajdował się mężczyzna. Jan L. wpadł do wody. Małżonka usiłowała udzielić pomocy mężowi. Doszło do kolejnego tąpnięcia lodu i kobieta wpadła do wody. Wysoki poziom wody uniemożliwił kobiecie kontynuowanie akcji ratunkowej małżonka. Kobieta przemieściła się na lód, a następnie w okolice wału przeciwpowodziowego.

O zdarzeniu poinformowała przypadkowo spotkane osoby, które niezwłocznie powiadomiły służby ratunkowe. Akcja poszukiwawcza ciała Jana L. jest kontynuowana.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ObducentObducent

0 0

Dopóki nie ma zwłok, to ofiara zdarzenia uważana jest za osobę zaginioną. Uznanie za zmarłego trwa kilka lat. 10:39, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%