Zamknij

Wodę zagotowali i strażaków wezwali

09:55, 01.03.2021 | St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP
Skomentuj Fot. OSP Pniewo
REKLAMA

W dniach 22.02.2021 r. – 28.02.2021 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 25 zdarzeniach.

22 lutego

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 ratowników) wyznaczył i zabezpieczył miejsce lądowania dla Policyjnego helikoptera w Pułtusku na ul. Sportowej na płycie boiska, który brał udział w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny w rzece Narew.

Jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) usunął wodę z zalanej łazienki w budynku mieszkalnym w miejscowości Budy-Zbroszki gm. Winnica. Przyczyną zalania łazienki była awaria instalacji wodociągowej.

Jeden zastęp z OSP Pułtusk (5 ratowników) wypompował wodę z zalanej ulicy gminnej w Pułtusku na ul. Sosnowej. Przyczyną zalania drogi była napływająca woda roztopowa.

23 lutego

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy służbom weterynaryjnym w wydobyciu martwego łabędzia z oblodzonej rzeki Narew w Pułtusku na ul. Stare Miasto.

Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków) wypompował wodę z zalanej obory w miejscowości Łosewo gm. Pokrzywnica. Przyczyną zalania obory była pęknięta rura doprowadzająca wodę do budynku.

24 lutego

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ponownie w tym dniu ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego.

Jeden zastęp z OSP Pułtusk (1 ratownik) został zadysponowany do pomocy starszemu małżeństwu w celu dotarcia do przychodni lekarskiej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Eskulap znakującego się w Dzierżeninie na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownik przetransportował kobietę i mężczyznę do przychodni lekarskiej i po zaszczepieniu odwiózł do miejsca zamieszkania.

Jeden zastęp z OSP Grabówiec (4 ratowników) wypompował wodę z zalanej posesji w Pułtusku na ul. Letniskowej. Przybierająca woda gruntowa zagrażała zalaniem budynku mieszkalnego.

Cztery zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) zostały zadysponowane do zadymionego mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego. Po sprawdzeniu mieszkań w pionie budynku ustalono, że przyczyną zadymienia jest nieszczelny przewód kominowy.

25 lutego

Jeden zastęp z OSP Pniewo (2 ratowników) został zadysponowany do pomocy starszej kobiecie w celu dotarcia do Szpitala Powiatowego Gajda Med w Pułtusku przy ulicy Teofila Kwiatkowskiego na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali kobietę do szpitala i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 ratowników) został zadysponowany do pomocy starszemu małżeństwu w celu dotarcia do przychodni lekarskiej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Eskulap znakującego się w Pokrzywnicy na ul. Przemysłowej na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportował kobietę i mężczyznę do przychodni lekarskiej i po zaszczepieniu odwiózł do miejsca zamieszkania.

26 lutego

Jeden zastęp z OSP Zatory (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu w celu otwarcia budynku mieszkalnego w miejscowości Kępa Zatorska-Gajówka gm. Zatory, w którym znajdowała się starsza kobieta niebędąca w stanie sama otworzyć drzwi. Po otwarciu drzwi kobiecie pomocy medycznej udzielił będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego.

Cztery zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp Z OSP Obryte (4 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego w Psrach gm. Obryte. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano instalację c.o. z piecem węglowym, w którym woda osiągnęła temperaturę wrzenia. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zagotowanie wody w instalacji c.o.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar sterty śmieci na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku na ul. Aleja Wojska Polskiego.

27 lutego

Jeden zastęp z OSP Świercze (3 ratowników) pomógł w wyjechaniu karetce pogotowia, która ugrzęzła na jednej z posesji w miejscowości Klukówek gm. Świercze.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 571 w miejscowości Winnica na ul. Pułtuskiej. W wyniku dachowania samochodu poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem.

28 lutego

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Gładczyn. W wyniku zjechania pojazdu do pobliskiego lasu poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 ratowników) zostały zadysponowane do próby samobójczej w miejscowości Gnaty – Lewiski gm. Winnica. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się że alarm jest fałszywy.

Ponadto w analizowanym okresie od dnia 22.02.2021 do dnia 27.02.2021 do pomocy Policji w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny na rzece Narew sześciokrotnie dysponowane były zastępy JRG Pułtusk, JRG Siedlce, JRG Warszawa (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego),oraz zastępy z OSP Pułtusk, OSP Grabówiec, OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

 

(St.kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%