Zamknij

Mieli szczęście w nieszczęściu

10:48, 07.09.2021 | J.K
Skomentuj Uszkodzone auto po zderzeniu z łosiem (KPP Wyszków)
REKLAMA

O dużym szczęściu może mówić kierowca i pasażer audi z powiatu pułtuskiego, którym prosto na maskę samochodu wskoczył przebiegający przez drogę łoś.

Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W ostatnim czasie wyszkowscy policjanci odnotowali kilka takich zdarzeń. Na szczęście w ich wyniku nie ucierpiała żadna osoba.

W związku z powyższym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

O dużym szczęściu może mówić kierowca i pasażer audi, którym prosto na maskę samochodu wskoczył przebiegający przez drogę łoś. 

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia doszło w poniedziałek o godzinie 15 na drodze między Wyszkowem, a Porządziem. Na całe szczęście mieszkańcom powiatu pułtuskiego nic się nie stało, a łoś uciekł do lasu.

Pamiętajmy, gdy dostrzeżemy zwierzę na drodze lub w jej pobliżu przede wszystkim należy zwolnić i  uważnie obserwować jej otoczenie. Często zwierzęta takie jak sarny nie przemieszczają się samotnie.

Odczekajmy, aby „nieproszony gość” sam przemieścił się na drugą stronę drogi lub w głąb lasu. Nawet jeśli zwierzę stoi w pewnej odległości od jezdni, zawsze istnieje ryzyko, że nagle może wbiec pod koła.

Jeśli już dojdzie do potrącenia, należy wezwać policję.

Czasem udaje się uratować jeszcze zwierzę. Należy jednak cały czas pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zachować ostrożność.

Kierowcy powinni pamiętać również by nie lekceważyć znaku drogowego „Uwaga na dzikie zwierzęta”(Znak A-18b). Ostrzega on kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę na tym odcinku drogi jest większe niż w innych miejscach.

kom. Damian Wroczyński

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

asdasd

5 1

obok mojego domu jest taki znak i ograniczenie predkosci czy sa to znaki przestrzegane ? akurat,,,,gdy jade to inny kierowcy sie irytuja siedza na zderzaku wyprzedzaja z hukiem itp 12:07, 07.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gfgfgfgf

0 0

90% kierowców nie patrzy na znaki lub zapomina gdy maja znaki namalowane na asfalcie 12:52, 07.09.2021


ot coot co

1 0

Można powiedzieć , że kierowca i pasażer , mieli szczęście , bo jeżeli rozpoczął się okres godowy łosi , to trzeba wiedzieć , że wtedy nie są one tak delikatne jak biedronki . 13:55, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

0 2

Mamy XXI wiek i nie ma miejsca dla takich niebezpiecznych zwierząt! Tylko w zoo albo w rezerwacie. Trzeba kazać leśnikom wytruć je wszystkie, albo wystrzelać - przecież po to my na nich podatki płacimy!!! 14:25, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TymianTymian

0 2

A za naprawe auta,gdzie kierujacy nie byl winny zaplaci sam.Za dzika zwierzyne nie odpowiada skarb Panstwa,chociaz ustawowo nalezy do niego...a jak pies w poblizu mojego domu wpadnie pod kola,uszkodzi auto...ja jestem zobowiazany(wedlug prawa)do odpowiedzialnosci za niego.Gdzie tu logika?Placmy wiecej podatkow,Amen;) 07:55, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%