Zamknij

Pułtuszczanie nauczyli się skarżyć policjantom. I dobrze!

13:09, 18.11.2021 | .
Skomentuj Zgłoszenia w Grabówcu dotyczą przekraczania szybkości
REKLAMA

Każdego dnia mieszkańcy Pułtuska i okolic korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

To narzędzie, które internauci wykorzystują do określania problemów związanych z sytuacjami drogowymi i porządkowymi.

Najczęściej zgłaszane sytuacje dotyczą przekroczenia dozwolonej prędkości czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Dzięki informacjom od mieszkańców można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa.

Oczywiście najwięcej zgłoszeń o nieprawidłowościach wpływa od mieszkańców Pułtuska - ale nie są to liczby szokujące swoją skalą.

Obecnie na KMZB zgłoszono 45 sytuacji w samym mieście. Ale już Grabówiec ma ich 71!

W Pułtusku najczęstsze zgłoszenia (15) dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, w tym np. okolice Szkoły Podstawowej nr 2 i szpitala. Takie same sygnały przekazano w Obrytem czy w Zatorach.

Informatorom dokucza też nieprawidłowe parkowanie (przy rondzie Prezydenta Kaczorowskiego/ Żwirki i Wigury oraz na ulicy Piaskowej) i nielegalne rajdy samochodowe (Rynek).

Jednostkowe zgłoszenia odnotowano w naszych gminach. 8 osób zostało sygnalistami w Obrytem, 2 zgłoszenia dotyczą Pokrzywnicy i  Zator, 4 razy poinformowano o nieprawidłowościach w Świerczach.

Swoistym rekordem na mapie powiatu pułtuskiego są zgłoszenia z drogi wojewódzkiej 618 w Grominie. Aż 154 razy zasygnalizowano tam policji "przekraczanie dozwolonej prędkości"! Tu także zgłoszono nielegalne rajdy samochodowe -  Nowe Przewodowo.

W tej okolicy odnotowano także zgłoszenie kłusownictwa - w kompleksie leśnym między między Białowieżą a Zakrętem. Kłusowników widziano też w kompleksie leśnym w okolicy Ponikwi.

Policyjne działania potwierdzają, że coraz więcej osób w sposób odpowiedzialny wykorzystuje narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W kilku prostych krokach można powiadomić służby o sytuacjach, które wpływają na komfort życia każdego z nas.

Wybór kategorii, miejsca występowania zagrożenia, krótki opis daje funkcjonariuszom pełny obraz opisywanych zdarzeń. Zgłaszający często wykorzystują także możliwość przesłania zdjęcia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZbychuZbychu

6 1

Zgłoszenia, zgłoszeniami ale jeszcze żeby było coś robione w celu poprawienia bezpieczeństwa gromin i wyszkowska to w większości ci sami kierowcy zasuwaja w terenie zabudownym bo jest przyzwolenie policji chociaż nie ma społecznego 19:26, 18.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pieszypieszy

5 0

to samo jest na przyzwolenie dla pojazdu WPU48630, który kilka naście razy dziennie przemieszcza się ciągiem komunikacji pieszej i rowerowej (ul. Gajkowicza) mimo że jest znak B1 zakaz ruchu w obu kierunkach. ludzie na bok muszą uciekać, tam jest ostry zakręt, czekać tylko kiedy nieszczęście się stanie 09:46, 19.11.2021


0%