Zamknij

Przemysłowe agregaty prądotwórcze – na co zwracać uwagę?

. + 15:42, 05.10.2022
Skomentuj

Wybór odpowiedniego agregatu prądotwórczego nie jest prosty. Decyzja zakupowa powinna być poprzedzona zadaniem sobie kilku kluczowych pytań. Silnik powinien być maksymalnie dostosowany do potrzeb klienta, więc po pierwsze warto określić niezbędną moc maksymalną. W dalszej kolejności ustalamy charakter pracy urządzenia – w tym przypadku mowa jest o agregatach będących jedynie wsparciem w przypadku awarii w centralnej sieci przesyłu energii lub też urządzeniach, które mają stworzyć niezależny i wydajny system energetyczny bez udziału energii z sieci. Trzeci wariant to możliwość ustawienia agregatu w tryb pracy hybrydowej. Wątek charakteru pracy przenika się niejako z kolejnym, dotyczącym czasu działania. Zależny jest on w dużej mierze od tego, w jakim celu używamy agregatu prądotwórczego. Wiele zależy także od tego, gdzie umieścimy urządzenie.

 

Agregaty CAT oferowane przez Enerię należą do najnowocześniejszych tego typu urządzeń na świecie, dlatego poziom generowanego przez nie hałasu jest niewielki. Mimo wszystko warto jednak dokładnie określić, czy urządzenie będzie umieszczone tam, gdzie na co dzień pracuje personel zakładu. W takim przypadku warto zadbać o odpowiednie zabudowy wygłuszające, znajdujące się w ofercie Enerii.

Parametrem, który powinien być także precyzyjnie określony jest potencjalna mobilność agregatu prądotwórczego. Jeśli projekt zakłada pracę dorywczą w różnych miejscach, należy także zadbać odpowiednie podwozie jezdne.

Wówczas dużo łatwiej jest realizować zadania poza głównym miejscem działalności. Wybór odpowiedniego, przemysłowego agregatu prądotwórczego będzie dużo łatwiejszy wówczas, gdy odpowiemy sobie na podstawowe pytania z zakresu potencjału urządzeń i oczekiwań, a także ewentualnej przyszłej rozbudowy inwestycji.

Agregaty prądotwórcze dla przemysłu – bogata oferta Enerii

Eneria wie, że w przemyśle nie ma miejsca na błędy. A już zwłaszcza w dziedzinie energetyki i bezpieczeństwa. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór urządzeń i mocy maksymalnej agregatów prądotwórczych. Dzięki wiedzy i doświadczeniu pracowników Enerii, mogą oni rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w odpowiednim doborze agregatów prądotwórczych oraz aparatury towarzyszącej.

Charakter oraz lokalne uwarunkowania każdej działalności są inne, dlatego wyjątkowo istotne jest właściwe dobranie urządzeń. Stworzenie niezależnego zespołu agregatów prądotwórczych może stanowić świetne zabezpieczenie dla firm w przypadku przestojów dopływu energii z sieci.

Dzięki zaawansowanym urządzeniom sterującym, agregaty załączą się w taki sposób, że przerwa będzie niemal niezauważalna dla ciągłości pracy zakładu, a w efekcie także dla klienta. Dbają o to odpowiednie urządzenia, a także zgromadzenie zapasu paliwa w dedykowanych do tego celu zbiornikach.

Całość tworzy niezwykle kompatybilny ekosystem energetyczny, który pozwala osiągnąć niezależność wobec stale rosnących cen energii. Długofalowo można w ten sposób zyskać oszczędności, które przedsiębiorcy wykorzystują na kolejne inwestycje. 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

RysiuRysiu

0 0

Agregat prądotwórczy to jest sprzęt na lata. Nie warto się zastanawiać. Ecoflow ma spory wybór można zapoznać się ze specyfikacjami etc

16:55, 27.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marekmarek

0 0

eco, czyli jak rozumiem nie na benzynę? czyli na co?

12:32, 28.10.2022

OSTATNIE KOMENTARZE

Tak głosowaliśmy na Prezydenta. Zaskakujące dane

To wrogów mamy na zachodzie a nie na wschodzie? A wojnę toczą Niemcy z sąsiadami czy Rosja tuż obok nas walczy z Ukrainą przy wsparciu reżimu białoruskiego? A może my jesteśmy obecnie w stanie wojny z Niemcami? Chyba żyjemy w różnych rzeczywistościach. Największą wojnę to toczy od lat polska prawica z drugą połową Polaków wykorzystując do tego hejterów i kłamców głównie obecnie z Republiki. A z tej wojny cieszy się najbardziej Putin. Im bardziej mamy rozłam w Polsce tym lepiej dla sąsiada ze wschodu a nie z zachodu. I z czego tu się cieszyć? Chyba z dalszego trwania wojny polsko-polskiej. Ten nowy wygrany w każdym słowie dzieli a nie łączy nasz naród. A szkoda że znów zaczniemy się cofać w rozwoju i zrywać kontakty z sąsiadami zostając w bliskich stosunkach z proruskimi sympatykami typu Orban i inni mu podobni. To ta Polska jest teraz zwycięzcą? Szkoda całej Polski.

BJK

14:58, 2025-06-02

Tak głosowaliśmy na Prezydenta. Zaskakujące dane

dr Karol Nawrocki zostaje prezydentem Polski🇵🇱✌️ Wiwat❗ Polacy🇵🇱 wygrali z Niemcami🇩🇪

Złoty Rydwan

13:24, 2025-06-02

Tak głosowaliśmy na Prezydenta. Zaskakujące dane

To był rzut monetą jaki rodzaj porażki będzie mniej bolał.

Czas

09:50, 2025-06-02

Tak głosowaliśmy na Prezydenta. Zaskakujące dane

Powtórka koszmaru. Kibol i sutener prezydentem. I to z przyzwoleniem Kościoła. A gdzie się podziała ludzka przyzwoitość. Ogłupieni chłopi i małomiasteczkowi narodowcy wpędzają nas w łapy proruskich patriotów i ruskich sojuszników a wszystko w imię miłości do ojczyzny i z hasłem że tu jest Polska. Szkoda że tak prowschodnia. Czy wiara w Polsce i obrona jej wartości stała się równa popieraniu bójek w ustawkach, kłamstwa, cwaniactwa i kultu pięści nad mądrością a maczeta zastępuje wiernym krzyż. Czy darcie się do wyborców i pogarda dla innych jest lepsza od rozmowy i polemiki? Gdzie rzeczywiście jest Polska?

BJK

09:25, 2025-06-02

0%