Barierki drogowe stosowane są w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do wyboru są różne rodzaje barier drogowych, które zawsze należy dopasować do konkretnej sytuacji. Ich głównym zadaniem jest odgrodzenie jezdni od chodnika.
Bariery drogowe można podzielić biorąc pod uwagę różne czynniki:
Niezależnie od tego, z jaką dokładnie grupą ma się do czynienia, ich głównym celem, jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zarówno, jeżeli mowa o pieszych, jak również autach.
Wśród dostępnego asortymentu znaleźć można również balustrady U-11a, nazywane szczeblinkowymi. Je to można otrzymać m.in. na stronie https://barierkikroll.pl/barierki-u11a/. Bariera U11a musi zabezpiecza przed upadkiem z wysokości w miejscach, gdzie "powierzchnia, po której odbywa się ruch pieszych lub rowerzystów, położona jest powyżej 0,5 m od poziomu terenu". To ona ma m.in. uniemożliwiać przejechanie pojazdu na drogę dla rowerów, czy też na chodnik. Barierki U11a mają różną kolorystykę. Decyzję odnośnie tego podejmuje zarządca dróg.
Bariera U12a również dostępna jest na https://barierkikroll.pl/barierki-u12a/. Jeżeli ktoś usłyszy o barierkach "trzepakach", to winien wiedzieć, że to właśnie te barierki ochronne. Powodem jest ich charakterystyczna budowa, która przypomina właśnie te konstrukcje jakie do dnia dzisiejszego służą pomocą podczas trzepania dywanów. Barierki U12a montuje się na krawędzi drogi, w pobliżu jezdni, aby uniemożliwić przejście w miejscach niedozwolonych. Najczęściej spotyka się tego rodzaju barierki, które wykonane są w kolorach biało-czerwone, czarno-żółte lub żółte. Chodzi tu bowiem o to, aby były one widoczne z daleka - w szczególności, jeżeli chodzi o zmrok. Osoby chcące zamówić ten model barierek lub U11a mogą zwrócić się do firmy Barierki Kroll.
Nie da się wyprzeć barierek drogowych z infrastruktury drogowej. Zapotrzebowanie na nie będzie wzrastać. Tym bardziej że pod lupę bierze się wiele dróg, gdzie do tej pory chodnik był rzeczą rzadką. Bariery chodnikowe, stalowe mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na każdym kroku.
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Może niech się spółka zajmie częstszym odbieraniem śmieci (plastik, papier) a nie robieniem dróg i chodników. A jak się nie opłaca to znajdzie się ktoś komu się będzie.
srEKO
08:13, 2025-07-16
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Toć to Szok
Złoty Rydwan
20:20, 2025-07-15
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Zaprasza burmistrz a więc płaci miasto, więc to my wszyscy płacimy, łaskawie pan redaktor napisze ile
Lucyna
16:10, 2025-07-15
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Za odbiór śmieci płacimy jak za zboże. Śmieciara uszkodzi kubeł, to kup nowy. Worki też kup. Za błędy kary? Brak odbioru? Może jeszcze umyć Wam te śmieci i Diorem spsikac? Klient też może zmienić nawyki i śmieci zbierzecie ze środka drogi do wysypiska albo z pobocza.
hm
09:10, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz