Zamknij
POLECAMY

Jak sprawić, żeby lekcje języka angielskiego były efektywne? Nie zapomnij o pomocach naukowych!

art. sponsorowany + 12:49, 22.06.2023 Aktualizacja: 12:49, 22.06.2023
pixabay pixabay

Nauka języków obcych jest uzależniona od indywidualnej pracy ucznia. Nawet osoby regularnie uczęszczające na zajęcia, mogą mieć problem z opanowaniem języka potocznego. W procesie edukacyjnym warto położyć nacisk na pomoce naukowe, których zadaniem jest ułatwienie komunikacji.  

Czym są pomoce naukowe i jaki mają wpływ na proces dydaktyczny?  

Pomoce naukowe pozwalają szybciej i skuteczniej przyswoić dane zagadnienia lingwistyczne. Wybrane elementy dydaktyczne są rekomendowane nie tylko w przypadku osób skupiających się na nauce samodzielniej, ale również w formie uzupełnienia zajęć. Ich największą zaletą jest praktyczny wymiar, który pozwala osiągnąć szybszy postęp w nauce.  

Z czego warto korzystać?  

Na rynku dostępnych jest wiele dodatkowych materiałów, które są przydatne w nauce języka. Warto zdecydować się zwłaszcza na sprawdzony podręcznik, fiszki z idiomami czy książki beletrystyczne.  

  1. Fiszki. To elementy niezbędne w przypadku przyswajania zwrotów konwersacyjnych czy idiomów. Pozwalają na szybsze zapamiętanie najważniejszych kwestii. Warto zdecydować się zwłaszcza na zestawy tematyczne.  
  2. "Impulse 2". To druga część serii, która ułatwi naukę języka dla początkujących. Nie jest to tradycyjny podręcznik kojarzony z czasami szkolnymi. Formuła została oparta o praktyczne umiejętności, niezbędne w codziennej komunikacji. Spełnia wymagania podstawy programowej z 2018 roku, a ponadto pod względem językowym jest dostosowany do wymagań pokolenia iGen. Dzięki temu nastolatkowie łatwiej identyfikują się z bohaterami opowieści, co zwiększa efektywność nauki. Część druga przeznaczona jest dla uczniów na poziomie A2+/B1.  
  3. Wydania książek po angielsku. Popularną metodą nauki języka obcego jest czytanie przetłumaczonych książek. Pozycje zostały dostosowane do danego poziomu, na marginesie są wyjaśnione trudniejsze wzrosty i słownictwo. Decydując się na lekturę, warto wybrać znajome tytuły. Dobrym pomysłem jest zbiór baśni Hansa Christiana Andersena po angielsku. Książka zawiera najpopularniejsze utwory, takie jak "Królowa śniegu", "Dziewczynka z zapałkami" czy "Nowe szaty cesarza". Lektura przeznaczona jest dla uczniów na poziomie językowym B1.  

Nauka języka powinna być ukierunkowana przede wszystkim na wymiar praktyczny. Wobec tego warto sięgać do pomocy, których celem jest ułatwienie codziennej komunikacji.  

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%