Zamknij

Przeprowadzka na horyzoncie – jak zaplanować i zorganizować przenosiny?

Artykuł sponsorowany + 14:13, 31.10.2023 Aktualizacja: 14:14, 31.10.2023
Skomentuj

Przeprowadzka to dla wielu z nas wyzwanie. Jest to proces, który wymaga sporego zaangażowania, planowania i organizacji. Bez odpowiedniego przygotowania, przeprowadzka może stać się stresującym i chaotycznym doświadczeniem. Ale nie musi tak być! Poniżej znajdują się praktyczne wskazówki, które pomogą Ci przeprowadzić ten proces w sposób zorganizowany i sprawny.

 

Pierwszy krok: planowanie

Pierwszym etapem każdej udanej przeprowadzki jest planowanie. Zdecyduj, co chcesz zabrać ze sobą, a co zostawić. Sporządź listę rzeczy do zapakowania, zaczynając od tych, które nie są Ci na co dzień potrzebne. Zaplanuj, kiedy i jak spakujesz swoje rzeczy – pamiętaj, że nie wszystko da się zrobić na ostatnią chwilę. W trakcie planowania możesz również rozpisać listę koniecznych rzeczy, które będą ci niezbędne na przykład duża ilość pudełek kartonowych różnej wielkości, markery czy też worki na śmieci, w które możesz zapakować zbędna już rzeczy, ewentualnie przetransportować swoje ubrania na nowe miejsce.

Drugi krok: organizacja

Następnym krokiem jest organizacja. Zdecyduj, kto pomoże Ci w przeprowadzce – czy wynajmiesz firmę przeprowadzkową, czy poprosisz o pomoc znajomych. Ustal datę i godzinę przeprowadzki. Spakuj swoje rzeczy w sposób zorganizowany, oznaczając każde pudełko, aby wiedzieć, co się w nim znajduje. W tym celu będzie ci potrzebna większa liczba wolnego czasu. Przeprowadzkę możesz zaplanować na dzień wolny od pracy na przykład sobota czy niedziela lub poprosić szefa o wolne. Czasem w trakcie przeprowadzki zdarzają się niespodziewane komplikacje, pamiętaj więc aby uwzględnić to również w swoich planach. 

Jeżeli masz kogoś do pomocy to świetnie! W przeprowadzce przyda się każda para rąk. Pamiętaj jednak, że duża liczba osób może wprowadzić niepotrzebny chaos, dlatego też wcześniej ustal, kto będzie się czym zajmował. 

Planując, warto uwzględnić również kolejność wypakowywania rzeczy, co pozwali również uniknąć zbędnego zamieszania w trakcie rozpakowywania.

Trzeci krok: przeprowadzka

Na koniec, przeprowadzka. Pamiętaj, aby na dzień przeprowadzki przygotować się na ewentualne komplikacje – nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Bądź elastyczny i gotowy do dostosowania się do zmieniających się okoliczności. Po przeprowadzce upewnij się, że wszystko jest na swoim miejscu i że nie zapomniałeś o niczym. 

Czwarty krok: ciesz się swoim nowym lokum

Sprawnie poprowadzona przeprowadzka pozwala zyskać o wiele więcej wolnego czasu, który można spędzić w swoim nowym mieszkaniu, bez konieczności zbędnego zamartwiania się. W nagrodę za pomoc uzyskaną od swoich przyjaciół i rodziny  w trakcie przeprowadzki możesz wyprawić fajną imprezę – parapetówkę na nowym miejscu. 

Jeśli dopiero zaczynasz poszukiwania nowego mieszkania, warto rozważyć różnorodne opcje. Mieszkanie własne czy wynajęte? A jeśli to drugie, to jaki rodzaj najmu? Czy znasz różnice między najmem okazjonalnym a instytucjonalnym? Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się dokładniej z panującymi obecnie warunkami na rynku i dostępnymi rozwiązaniami. Przykładowo coraz większe uznanie zyskuje najem instytucjonalny dzięki jasnym zasadom umów i gwarancji stałości i bezpieczeństwa. Zapoznaj się z ofertą inwestycji przeprowadzonej w ramach Funduszu Mieszkań dla Rozwoju, skupiającej się właśnie na wynajmie instytucjonalnym mieszkań. Więcej dowiesz się na stronie torun.mdr.pl.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%