Minął rok od uruchomienia Asystenta głosowego w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Przy jego pomocy, używając mówionych poleceń, można m.in. zrobić przelew zwykły do zdefiniowanego odbiorcy lub na numer konta oraz przelew na telefon, a także sprawdzić stan środków na rachunku. Funkcji i możliwości Asystenta będzie stopniowo przybywać.
Niemal równo rok temu, 28 maja 2020 roku dokładnie o godzinie 14:41, pierwszy klient PKO Banku Polskiego za pomocą Asystenta głosowego zapytał o historię swojego konta. Niecałą godzinę później - o 15:33, klientka zleciła asystentowi dokonanie pierwszego przelewu.
Po tym pilotażowym wdrożeniu, które miało miejsce pod koniec maja ubiegłego roku, od początków sierpnia 2020 r. wszyscy użytkownicy IKO, korzystający zarówno z telefonów z systemem operacyjnym Android, jak i iOS, mogą używać voicebota w aplikacji mobilnej największego polskiego banku .
Od momentu uruchomienia asystent głosowy IKO przeprowadził już 585 tys. rozmów z klientami, obecnie jest to ok. 60 tys. dialogów miesięcznie.
Odnotowano również ponad 1,2 mln wypowiedzi użytkowników. Na początku system rozumiał ponad 70 tematów rozmów. Teraz jest ich 250 i liczba ta będzie się systematycznie zwiększać. Asystent ma prawie 300 tys. unikalnych użytkowników.
Przy pomocy asystenta można m.in. zrobić przelew zwykły do odbiorcy zdefiniowanego lub na numer konta, zrobić przelew na telefon, sprawdzić stan konta i przeszukać jego historię, doładować telefon, zapłacić BLIKIEM, spłacić kartę kredytową lub zmienić limity transakcyjne na karcie.
Wspieranych przez Asystenta funkcji będzie stopniowo przybywać. System wciąż się uczy i jeśli czegoś nie może obecnie zrobi, to przenosi użytkownika do miejsca w aplikacji IKO, gdzie wykona on operację bankową samodzielnie.
Jak można rozmawiać z Asystentem? System rozumie język naturalny i nie narzuca sposobu komunikacji, np. zlecając przelew można powiedzieć: „zrób przelew do…”, ale też... „pchnij kaskę do…”.
Użytkownik IKO nie musi Asystenta instalować – wystarczy kliknąć w ikonę chmurki dialogowej w prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Nowe stawki czynszu w zasobie mieszkaniowym Pułtuska
A może urzędnicy TBS wzięliby się do pracy. W wielu budynkach TBS Pułtusk czynsze są zawyżone. Dlatego odpowiednie pisma skierujemy do RPO.
U2
20:53, 2025-07-11
Znamy najlepszą podstawówkę w powiecie!
Chyba to zestawienie jest źle zrobione szkoła w której mieli średnio po 50% z każdego przemiotu jest ostatnia.
analityk
10:46, 2025-07-11
Odprawa Grupy Operacyjnej Powiatowego ZZK
Jak się ćwiczy od 30+ lat to chyba już żaden kryzys nie zaskoczy? Prawda?
prawda?
09:09, 2025-07-11
28-latka w opałach! Policja przejmuje maszyny
Nie, nie, nie. To nie policjanci wspolnie ze skarbówką. To nie policja przejmuje automaty. To KAS prowadzi działania prawne, operacyjne i przejmuje automaty. Policja nie robi z nimi zupelnie nic. Policjanci tam za stojkowych asystentów robią conajwyżej. Dotyczy to dosłownie KAŻDEJ takiej interwencji KAS w Polsce, niezależnie co dziurawiec prasowy napisze czy co chatgpt wymyśli redaktorzynie. Ostatnie automaty Policja w Polsce w ramach własnej inicjatywy bez KAS zatrzymała w 2003 roku.
same błędy
09:01, 2025-07-11