Zamknij

Jak mogę pomóc mojemu dziecku w nauce w domu?

15:17, 28.07.2022 .
Skomentuj

Rutyna jest niezbędna do nauki i wyrobienia dobrych nawyków. Wybierając zajęcia dla dziecka, wybieraj takie, które odpowiadają jego poziomowi energii i zdolności koncentracji. Zachęcaj dziecko do wyboru i uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Podobnie, można również stworzyć elastyczny harmonogram, który pasuje do jego rozpiętości uwagi i poziomu energii. Im bardziej dziecko lubi zajęcia, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie w stanie utrzymać dobrą rutynę.

Zachęcaj dziecko do wyrażania opinii

Kiedy tylko jest to możliwe, zachęcaj dziecko do wyrażania swoich opinii, nawet w małych rozmowach. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie zachowań dorosłych, których widzą na co dzień. Kiedy nie jesteś pewien, co powiedzieć, warto porozmawiać z dzieckiem o jego zainteresowaniach, uczuciach i opiniach. Na przykład, jeśli mówi, że pewien kolor jest brzydki, można mu wyjaśnić, dlaczego powinno się cieszyć, a nie denerwować.

Dzieci mogą mieć szeroki zakres uczuć w danej sytuacji, więc upewnij się, że potwierdzasz zarówno pozytywne, jak i negatywne reakcje. Możesz być zaskoczony tym, jak wiele dzieci wyraża różne uczucia w tym samym czasie. Jeśli potrafisz potwierdzić ich uczucia i pomóc im poczuć się lepiej, dziecko chętniej podzieli się z Tobą swoimi opiniami i uczuciami. Możesz nawet nauczyć się kilku przydatnych technik rodzicielskich, które pomogą im w przyszłości zarządzać swoimi uczuciami.

Zachęcanie dziecka do nauki do standardowych testów

Jednym ze sposobów, aby pomóc dziecku w nauce do standardowych testów w domu jest zachęcanie go do wypełniania zadań domowych na czas. Nawet jeśli testy są zaprojektowane tak, aby sprawdzić wiedzę ucznia na dany temat, mogą nie wychwycić wszystkich ukrytych talentów Twojego dziecka. Najlepszą strategią przygotowania do testu jest upewnienie się, że dziecko nie opuszcza zajęć, więc będzie miało wystarczająco dużo czasu, aby wykonać swoją pracę domową każdego wieczoru.

Ucząc się w domu, pamiętaj, by wzmacniać znaczenie testów. Stale przypominając dziecku o znaczeniu tych testów, będzie się ono starało dać z siebie wszystko. Następnie upewnij się, że mądrze wykorzystują swój czas. Na przykład, jeśli uczeń utknie w pytaniu, niech napisze swoje najlepsze przypuszczenie na karcie odpowiedzi lub zaznaczy je w książeczce testowej i wróci do niego później. Pamiętaj, aby nie poświęcać zbyt wiele czasu na jedno pytanie.

Pozwól dziecku wybrać jego własne zajęcia pozalekcyjne

Wielu rodziców poszukuje bezpiecznych zajęć pozalekcyjnych dla swoich dzieci. Jednak niektóre z tych zajęć mogą nie być dobre dla rozwoju i psychicznego samopoczucia dziecka. Aby zdecydować, które zajęcia są bezpieczne dla Twojego dziecka, powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki jak jego niezależność, pewność siebie i chęć wskoczenia w nowe doświadczenia. Jako rodzic musisz wyważyć decyzję pomiędzy pozwoleniem dziecku na wybór własnej aktywności a zatrzymaniem go w domu.

Wybierając zajęcia, należy zastanowić się, co dziecko lubi robić. Jeśli nie jest to coś, co go interesuje, może nie chcieć w tym uczestniczyć. Zamiast tego możesz spróbować dowiedzieć się, jakie są powody. Jeśli powód jest czymś, co można łatwo naprawić, rozważ danie mu możliwości spróbowania aktywności bez żadnych zobowiązań. Oprócz korzyści, zajęcia pozalekcyjne mogą pomóc dziecku rozwinąć nowe umiejętności i poznać nowych przyjaciół. Może to również pomóc mu dowiedzieć się więcej o sobie.

Zachęcaj dziecko do pisania

Pomimo Twoich najlepszych starań, Twoje dziecko może nadal zmagać się z poprawnym pisaniem. Ważne jest, aby modelować prawidłowy sposób pisania. Dzieci zaczynają nadawać znaczenie znakom podczas pisania. Pomóż dziecku, rozmawiając z nim o tym, co stworzyło. Jeśli to możliwe, wyznacz dziecku konkretne zadanie, np. narysowanie konkretnego obiektu, a następnie przeczytaj, co zrobiło. Zachęcaj dziecko do pisania, wskazując słowa lub pisząc komentarz pod obrazkiem. Dziecko może się posiłkować stroną do sprawdzania pisowni, taką jak dobrzepisac.pl.

Spróbuj włączyć pisanie do codziennego życia, na przykład robiąc listę ulubionych osobowości dziecka na YouTube lub robiąc notatki podczas oglądania filmów. Możesz też być dobrym wzorem do naśladowania i pisać na oknach, drzwiach przesuwnych, a nawet na lustrze w łazience. Pisanie nie musi być tradycyjne - Twoje dziecko może przemycić je do zabawy, tworząc listy tego, co lubi i czego nie lubi. Co więcej, czynności związane z pisaniem mogą być zabawą.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%