Zamknij
REKLAMA

Rejestracja w programie ESTA - jak wygląda?

10:52, 27.07.2022 | materiał partnera

Aplikacja ESTA jest najczęstszym sposobem uzyskania wizy wjazdowej dla osób, które chcą odwiedzić Stany Zjednoczone. Jeśli zdecydujesz się na podróż do USA bez wizy, to przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych musisz zarejestrować się w systemie ESTA. Zobacz bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak wypełnić wniosek ESTA i odpowiedzieć na kilka typowych pytań na ten temat poniżej.

Rejestracja ESTA

Każdy, kto chce odwiedzić Stany Zjednoczone, będzie musiał wypełnić aplikację ESTA. Elektroniczny system, który pozwala amerykańskim agentom granicznym określić, czy dana osoba kwalifikuje się do wjazdu do kraju. Oznacza to, że wszystkie osoby posiadające polski paszport będą mogły podróżować do USA w celach turystycznych i biznesowych po zarejestrowaniu się w ESTA. System rozszerzonej kontroli bezpieczeństwa jest dostępny w języku polskim, ale nie ma znaczenia, czy wniosek ESTA jest wypełniony w języku polskim czy angielskim. Zmiana wersji językowej odbywa się w prawym górnym rogu strony internetowej ESTA. Przetwarzanie informacji w ESTA trwa zazwyczaj do kilku godzin. Po tym czasie na adres e-mail podany podczas rejestracji powinien przyjść e-mail potwierdzający zakończenie rejestracji wraz z numerem referencyjnym. Prosimy o wydrukowanie tego potwierdzenia!

Co z odrzuconym wnioskiem

Jeśli wniosek o ESTA zostanie odrzucony, nie oznacza to, że masz całkowity zakaz wjazdu do USA. Można wówczas ubiegać się o standardową wizę turystyczną do USA. Oznacza to wypełnienie formularza wizowego DS-160 online i umówienie się na rozmowę z konsulem. Aby otrzymać wizę, należy jednak udowodnić, że posiada się wystarczające środki na pobyt oraz okazać ważny bilet lotniczy w obie strony. Jeśli pochodzą Państwo z kraju, który miał problemy z wizami, mogą Państwo uzyskać wizę wjazdową, jeśli wniosek ESTA zostanie odrzucony. Jest to znacznie bardziej skomplikowany proces wymagający rozmowy kwalifikacyjnej i weryfikacji, dlatego istnieje większa szansa na uzyskanie wizy wjazdowej, nawet jeśli wniosek ESTA zostanie odrzucony. 

Więcej o rejestracji w programie ESTA przeczytasz na stronie: https://estavisa.pl/jak-wypelnic-formularz-esta-krok-po-kroku/

ESTA a samalot

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowanie zalecają odprawę przed udaniem się na lotnisko, a także sprawdzenie ewentualnych zmian w ważności elektronicznego zezwolenia na podróż (ETA), jeśli jest ono wymagane. Pasażerowie, którzy posiadają elektroniczne zezwolenie na podróż, a jeszcze go nie wykupili, muszą to zrobić co najmniej 72 godziny przed odlotem. Wymóg ten obowiązuje niezależnie od tego, czy pasażer podróżuje z PLL LOT czy bez. Jeśli zmianie uległy jakiekolwiek dane osobowe (imię lub nazwisko), obywatelstwo, przyznano nowy paszport lub osoba została skazana prawomocnym wyrokiem sądu, należy ponownie złożyć wniosek ESTA. Jeśli zmieniłeś miejsce zamieszkania, kraj pobytu lub miejsce pracy, nie jest konieczne wypełnianie nowego wniosku ESTA. Każda osoba podróżująca do USA, w tym dzieci i nieletni, musi posiadać ESTA (Electronic System for Travel Authorization). Dotyczy to również niemowląt podróżujących z rodzicami lub opiekunami. Rodzice dzieci mogą zarejestrować ESTA swojego dziecka przed podróżą.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%