Zamknij

Jak pielęgnować włosy? – kilka cennych porad

16.45, 11.11.2022 . Aktualizacja: 16.45, 11.11.2022
Skomentuj

Regularna pielęgnacja włosów przynosi wiele korzyści, zarówno jeżeli chodzi o wizerunek jak i sferę psychologiczną. Lśniące, cudownie układające się włosy niewątpliwie pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie podnosząc przy tym pewność siebie. Dla większości kobiet jest to niezwykle ważny aspekt wizerunku, dlatego też przykładają do tego bardzo dużo uwagi i potrafią poświęcić niejednokrotnie dużą ilość czasu, aby ich włosy wyglądały perfekcyjnie.

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek co należy robić, aby dbać o swoje włosy w prawidłowy sposób.

Jak często myć włosy?

Mycie włosów to bardzo ważny zabieg, który ma ogromny wpływ zarówno na kondycję jak i wygląd naszych włosów. Czy zastanawiałaś się od czego zależy częstotliwość ich mycia? Każda z nas prowadzi inny styl życia, inaczej się odżywia, jest poddawana innemu poziomowi stresu. Osoby regularnie uprawiające sport prawdopodobnie będą zmuszone częściej myć włosy ze względu na ich potencjalne przetłuszczanie. Bardzo często kondycja naszych włosów odzwierciedla nasz aktualny stan zdrowia. Częstotliwość mycia włosów to sprawa bardzo indywidualna. Również wiek jak i poziom wydzielanych hormonów może mieć wpływ na przetłuszczanie się Twoich włosów. W określonych warunkach nawet codzienne mycie włosów może być wymagane. Przede wszystkim obserwuj swoje włosy, skórę głowy i bazując na własnym doświadczeniu dobierz odpowiedni tryb.

Odpowiedni dobór szamponu to podstawa

Staraj się przede wszystkim używać szamponów, które w swoim składzie będą miały składniki naturalne. Bardzo często na sklepowych półkach możesz znaleźć produkty zawierające substancje chemiczne takie jak parabeny, SLS’y czy silikony. Nie mają one pozytywnego wpływu na kondycję Twoich włosów – nadmiernie je obciążają, a tym samym osłabiają strukturę włosa. Wybierając najlepszy szampon nie zapominaj, aby odpowiednio dostosować go do Twojej skóry głowy. Podstawową rolą dobrego szamponu jest przywrócenie skóry głowy i włosów do naturalnego stanu. Przed zakupem szamponu dokładnie przeczytaj etykietę i upewnij się, że wybrany produkt nie zawiera dodatkowych substancji chemicznych.

Jak suszyć włosy?

Ważnym aspektem pielęgnacji włosów jest kwestia ich suszenia. Pamiętaj, że mokre włosy są podatne zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i wysoką temperaturę. Staraj się unikać mocnego – mechanicznego wycierania włosów ręcznikiem, tym zabiegiem możesz je tylko uszkodzić. Zamiast tego, spróbuj zawinąć mały turban na głowie, a tym samym pozwolisz, aby woda delikatnie wsiąknęła w ręcznik. Jest kilka ważnych spraw dotyczących używanej suszarki. Włosy bardzo nie lubią wysokiej temperatury wygenerowanej ze strumienia powietrza skierowanego z bliskiej odległości. Powoduję to utratę nawilżenia włosa, a także zniszczenie – przegrzanie struktury włosa. Możesz zatem zadać pytanie – jak prawidłowo suszyć włosy? Przede wszystkim używając suszarki wybierz chłodny nawiew, bądź taki, którego temperatura nie będzie przekraczać 60 stopni Celcjusza. Dodatkowo staraj się trzymać suszarkę w odległości minimum 30 centymetrów od pasma włosów kierując strumień powietrza od nasady po końcówki.

Odżywiaj się zdrowo i pij więcej wody, unikaj stresu

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że zdrowy styl życia, nawadnianie organizmu oraz unikanie stresu w naszym życiu codziennym mają niezwykle istotny wpływ na kondycję naszego zdrowia – w tym również na wygląd naszych włosów. Dlatego, też nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej – chociażby 30 minutowy spacer ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Pamiętaj również o tym, aby dziennie pić co najmniej 2 litry wody. Dobrze nawodniony organizm w połączeniu ze zdrową dietą w której będziesz unikała słodyczy, fast foodów czy tłuszczy nasyconych spowoduje, że Twoje włosy będą w bardzo dobrej kondycji.  

 

Co zrobić, gdy mimo starań kondycja moich włosów jest niezadowalająca?

Może się zdarzyć, iż mimo poczynionych starań, Twoje włosy będą bardzo toporne i większość domowych metod nie wpłynie pozytywnie na kondycję włosów. W tym momencie dobrym ruchem będzie konsultacja z profesjonalnym fryzjerem, który przyjrzy się dokładnie Twoim włosom. Istnieje wiele zabiegów regenerujących, które potrafią odbudować strukturę włosa. Więcej szczegółów na temat pielęgnacji włosów możesz znaleźć na https://studiokamuflazu.pl/fryzjer-wroclaw/, gdzie specjalista zaproponuje najlepszą kurację regenerującą dla Twoich włosów, a także przekaże cenne rady.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%