Zamknij

Malowanie dachów, czy wymiana dachówki?

15:49, 06.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie: gizycki-wadowice.pl/malowanie-dachow.html

Jeśli chodzi o malowanie dachów , trzeba być bardzo starannym przy czyszczeniu wstępnym. Gdy dach jest gotowy do malowania, nie powinno być żadnych gruzu, ptasich odchodów, brudu ani brudu. Myjka wysokociśnieniowa jest tutaj Twoim przyjacielem. Po dokładnym oczyszczeniu należy nałożyć podkład, aby farba przylegała do dachu. Po wyschnięciu podkładu nałóż co najmniej dwie warstwy farby, zachowując wystarczający czas schnięcia pomiędzy nimi.

Farba dachowa czy powłoka dachowa?

Wiele osób uważa, że farba dachowa i powłoka dachowa to to samo. W rzeczywistości mogą istnieć znaczne różnice między tymi dwoma produktami. Farba generalnie nie zapewnia takiego samego poziomu ochrony, jak powłoka dachowa. Gdy standardowa farba jest nakładana bez warstwy powłoki, atmosfera może uszkodzić farbę w ciągu kilku lat. Produkty do powlekania dachów mogą być do 5-10 razy grubsze niż farba dachowa. Mają również zwiększone właściwości odblaskowe i izolacyjne. Mimo to istnieją wysokiej jakości produkty do malowania dachów, które posiadają większość zalet powłok dachowych. W wielu przypadkach zaleca się nałożenie warstwy pokrycia dachowego na farbę w celu uzyskania najlepszych i długotrwałych rezultatów.

Plusy i minusy malowania dachów

Oto zalety malowania dachów:

-Zapobiega rozwojowi porostów i glonów, które niszczą dach

-Zwiększa atrakcyjność krawężnika

-Podnosi wartość domu poprzez poprawę estetyki

-Poprawia trwałość dachu, zmniejszając ryzyko erozji powierzchni

-Niektóre połyski farby mogą zapobiegać przywieraniu brudu do dachu

-Farba odblaskowa łagodzi ciepło pochłaniane przez dach

-Oszczędza pieniądze na konserwacji w przystępny sposób

A oto wady malowania dachu:

-Malowanie nie zapobiega wyciekom

-Farba odblaskowa może powodować niepożądane odblaski

-Dach pokryty farbą akrylową może stracić grubość milimetra, gdy wilgoć przesiąka z powodu złej pogody

- Malowanie dachu nie uchroni dachu przed skutkami klęski żywiołowej

-Rzeczy do rozważenia podczas malowania dachu

-Rodzaj dachu

-Stan powierzchni i osprzętu połączeniowego po oględzinach

-Czyszczenie powierzchni

-Warstwy istniejącej farby

-Rodzaj i kolor farby

Ile kosztuje nowe pokrycie dachówką ?

 Dach jest dużym elementem, który również musi wytrzymać warunki pogodowe przez długi czas. Dlatego też nowe pokrycie dachu często wiąże się z wysokimi kosztami . Oprócz cen samego pokrycia dachowego, są one również ponoszone na rozbiórkę starego pokrycia, nową podkonstrukcję, niezbędną izolację i prace pomocnicze. Dlatego dekarze obramowują komin i dołączają nowe rynny. W zależności od lokalizacji i kształtu dachu może być również potrzebna płotka przeciwśniegowa. Dlatego dokładne koszty można wiarygodnie oszacować dopiero po indywidualnym zaplanowaniu. Podane tu ceny są natomiast orientacyjnymi wartościami orientacyjnymi.

Rozbiórka i demontaż starej powłoki dachu

Jeśli na dach ma być położona nowa powłoka, najpierw należy zdjąć stare. Oprócz prac rozbiórkowych wydatki obejmują również wywóz odpadów budowlanych. Jeśli właściciele domów zlecają pracę wyspecjalizowanej firmie, pobierają od 120 do 220 zł za metr kwadratowy. Jeśli właściciele domów, którzy mają doświadczenie w swoich branżach, sami wyburzą, mogą znacznie obniżyć koszty pokrycia dachowego. Ale uwaga: praca na dachu nie jest pozbawiona ryzyka i wymaga doświadczenia. Właściciele domów nie powinni przeceniać swoich możliwości. W przypadku utylizacji materiałów zawierających azbest należy zlecić wyspecjalizowaną firmę.

Koszty podkonstrukcji, izolacji i prac pomocniczych na dachu

 Aby nowe pokrycie dachowe było bezpieczne, dekarze muszą założyć nową podkonstrukcję. Składa się z podkładu i listew. Do tego dochodzą koszty izolacji dachu , która jest obowiązkowa w przypadku odnowienia całej konstrukcji dachu. W przypadku łat i podkonstrukcji koszty wynoszą około 70 do 230 zł za metr kwadratowy. Istnieją również dodatkowe prace pomocnicze, takie jak obramowanie komina za około 1200 do 4000 zł, nowe rynny deszczowe za 2000 do 6000 zł i ewentualnie osłona przeciwśniegowa za około 45 do 120 zł za metr.

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%