Zamknij

Czy w plebiscycie Orły Prawa ważniejsze jest słowo czy liczba?

13:19, 28.08.2020 | materiały partnera

W zawodzie prawnika czy adwokata ogromne znaczenie mają słowa oraz ich interpretacja. Wypowiedziane lub zapisane zdania są jednocześnie zaczynem największych konfliktów między ludźmi. Poruszanie się w meandrach prawniczych znaczeń, pokazuje jak bardzo słowa bywają zawodne, nieuchwytne i trudne do jednoznacznego określenia. Spróbujmy więc zaufać temu, co swoją wartość opiera na… liczbie.

Dlaczego liczby a nie słowa?

Kwestię nakreśloną we wstępie postaramy się rozwinąć w dalszej części tekstu. Spróbujmy sobie teraz wyobrazić, że kupujemy kanapę z funkcją spania. Nie możemy jej dotknąć, ani zobaczyć – posługujemy się tylko opisami. I tu już pojawi się problem… Nawet jeśli określiliśmy w naszych marzeniach najlepszą sofę świata, to wybierzemy „wyjątkowo miękką” czy „ultra miękką”, a może „ciemną” albo „dość ciemną”? Zgodzimy się pewnie, że każdy z nas będzie miał zupełnie inną definicję stopnia sprężystości lub intensywności koloru. O wiele bardziej pomocne byłyby tutaj określenia zawierające liczbę. Jasność 30- i 40-procentową łatwo jest porównać.

Na co liczą Orły Prawa?

Orły Prawa to bezpłatny plebiscyt, w którym wybierani są najlepsi prawnicy, adwokaci oraz notariusze w całej Polsce. Klasyfikacji dokonuje się właśnie poprzez liczby, wyrażone na skali od 0 do 10. Nota ta powstaje poprzez podstawienie do wzoru na średnią ważoną ocen, z portali takich jak: Zumi, Panoramafirm, Cylex, Groupon, itp. Co roku, automatyczne oprogramowanie uruchamiane jest, by nie pominąć ani jednej z gwiazdek czy punktów, które firmom przyznają najczęściej ich klienci. W całym wzorze najwyższą wartość otrzymują portale, w których swoją opinię można wyrazić tylko raz poprzez w pełni zweryfikowane konto użytkownika. Te przedsiębiorstwa, którym uda się uzyskać wynik nie mniejszy niż 8 punktów zostają wpisane do zestawienia na stronie głównej plebiscytu (https://www.orlyprawa.pl/) na podstronie miasta prowadzenia przez nich działalności.

Podsumowanie

Orły Prawa to plebiscyt, który bazuje na wymiernym, liczbowym porównywaniu ze sobą firm. Każdy użytkownik sieci może dzięki temu sprawdzić kto jest najlepszym przedsiębiorcą z branży w ich mieście. Unikamy wówczas nieporozumień, wynikających z różnej interpretacji słowa pisanego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop