Zamknij

Trendy wnętrzarskie w 2021 roku

09:17, 30.03.2021 | materiały partnera

Rok 2021 to odejście od nurtu współczesnego świata i zwrot ku naturze. Tworzone wnętrza w 2021 roku mają być bezpieczną przystanią, azylem, w których można się zaszyć przed dzisiejszym pędem. O czym zatem należy pamiętać, urządzając modne wnętrze? Oto kilka najmodniejszych rozwiązań tego roku.

Kolory - zwrot ku naturze

Modna kolorystyka w 2021 roku nawiązuje do kolorów ziemi, wody i świeżych kwiatów. Mowa tutaj o takich kolorach jak karmelowy brąz, delikatny beż, łagodne szarości, stłumiona żółć czy rdzawe odcienie pomarańczy. Barwy te sprawią, że wnętrza staną się bardziej szykowne i przytulne zarazem. W trendach znajdziemy również odcienie niebieskiego i zielonego, nawiązujących do przyrody. Jeśli natura to również kwiaty będą królować, szczególnie w wersji różowej, czerwonej i fioletowej, zarówno w pastelowym jak i nieco mocniejszym tonie.

Materiały - głównie te naturalne

Natura widoczna jest nie tylko w kolorystyce, ale i materiałach. Do topowych zaliczane jest drewno, kamień, wiklina, bambus, ceramika, szkło lub metal. W przypadku wyboru mebli drewnianych najlepiej zdecydować się na te w rustykalnym charakterze. Drewno występuje także na ścianach i podłogach.

W modnym wnętrzu w 2021 roku nie powinno zabraknąć ażurowych stolików, konsoli, krzeseł, foteli, kwietników i zagłówków, nawiązujących do stylu bogo i vintage. Spotykane szklane blaty i połyskujące lampy nadadzą nieco delikatności i szyku. Elementy metalowe spotykane są niemalże już we wszystkich wnętrzach. W sklepach meblowych aż roi się od lamp, stolików i innych mebli wykonanych z metalu w odcieniach złota, brązu czy miedzi. Idealnie komponować się będą z marmurem, szkłem, drewnem, a nawet i cementem. Wśród modnych akcesoriów króluje ciepła wełna, która widoczna jest na poduszkach, pledach, sofach i fotelach.

Ekologia we wnętrzach

Powrót do natury łączy się także z nurtem ekologicznym. W aranżacjach stawia się na zrównoważone wytwórstwo i odpowiedzialną konsumpcję. Podejście to skutkuje pojawieniem się przedmiotów stworzonych z bioplastiku. To materiał, który powstaje na bazie roślin i bardzo łatwo ulega rozkładowi. Topowe są również meble pochodzące z recyklingu, np. te wykonane z drewnianych palet.

Ekologiczny nurt skupia się również na dawaniu drugiego życia przedmiotom, stąd aranżacje w 2021 roku są wypełnione przedmiotami vintage. Bardzo często wystarczy udać się z wizytą do bliskich, by zdobyć wyjątkową i niepowtarzalną perełkę. Oczywiście wiele antykwariatów będzie posiadać meble z minionych epok. Najlepiej zestawić je z współczesnymi przedmiotami, tak, by nadać odpowiedniego charakteru wnętrzom. Doskonałym dopełnieniem ekologicznych akcentów będą rośliny, które występować będą w towarzystwie ceramiki bądź wikliny.

Pozostałe trendy wnętrzarskie

W 2021 roku modne będą również opływowe kształty mebli, wzorzyste ściany, Japandi, czyli kompilacja japońskiego i skandynawskiego minimalizmu, Art. Deco oraz styl boho.

Partnerem artykułu jest BeautifulMinds- projektant wnętrz Warszawa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%