Zamknij

Łóżka kontynentalne - odpoczynek w luksusowej wersji

09:12, 11.06.2021 | materiały patnera

Łóżka kontynentalne swym luksusowym wyglądem zachwycają każdego, dlatego często wybierane są do hotelowych, ekskluzywnych apartamentów. Jednak coraz częściej są kupowane również do domów, gdyż zapewniają nie tylko wspaniały wygląd, ale przede wszystkim niezwykłą wygodę, która pozwala na szybką regenerację sił. Co warto wiedzieć o łóżku kontynentalnym i czy warto je kupić? Oto najważniejsze informacje.

Łóżko kontynentalne, co to jest?

W łóżku kontynentalnym najbardziej charakterystyczna jest jego wysokość, która jest zdecydowanie większa od typowych łóżek. Wynika to z faktu, że posłanie składa się z dwóch warstw: materaca bazowego i materaca właściwego. Dodatkowo można wybrać jeszcze nakładkę na materac, czyli topper, który w zależności od upodobań może być twardy lub miękki. To właśnie duża liczba warstw zapewnia taki wyjątkowy komfort snu. Łóżko kontynentalne zazwyczaj ma również bardzo wysoki zagłówek, który tak, jak boki łóżka jest tapicerowany.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Chrzanowie

Łóżko kontynentalne – sposób na zdrowy i spokojny sen

Łóżka kontynentalne uważane są za jedne z najbardziej komfortowych, dlatego są coraz chętniej wybierane. Zapewniają niezwykłą wygodę, która pozytywnie wpływa na jakość snu, zmniejszając dolegliwości bólowe spowodowane nadmiernym napięciem mięśni. Dodatkowo umożliwiają wspaniałe odprężenie, co sprawia, że szybciej można odzyskać pełnię sił. Warto też pamiętać, że im więcej warstw sprężynujących, tym większa wygoda łóżka, a co za tym idzie lepsza jakość snu. Łóżka kontynentalne pozwalają również zachować higienę na wysokim poziomie, gdyż odstęp pomiędzy podłogą a materacem zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Łóżko kontynentalne – idealny wybór do małych pomieszczeń

Łóżko kontynentalne nie ma typowego stelaża, a co za tym idzie, jego wymiar jest równy wymiarowi materaca, dzięki temu tego typu łóżko mimo okazałego wyglądu jest mniejsze niż standardowe łóżka. To czyni je idealnym wyborem do małych pomieszczeń, gdzie każdy centymetr wolnej przestrzeni jest niezwykle istotny. Chcąc dodatkowo zmniejszyć wielkość łóżka, można zrezygnować z zagłówka, pozostawiając samo posłanie. To rozwiązanie, które pozwoli zachować wszystkie najważniejsze korzyści z posiadania łóżka kontynentalnego, a jednocześnie umożliwia jego zmieszczenie do niewielkich sypialni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%