Zamknij

Placemaking - jak zmieniła się przestrzeń miejska w Mińsku Mazowieckim?

10:43, 22.07.2021 | materiały partnera

Mińsk Mazowiecki jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania nie tylko ze względu na stosunkowo niskie ceny nieruchomości, ale także ze względu na wdrażanie idei placemakingu. Przestrzeń miejska z roku na rok jest tu coraz bardziej funkcjonalna, o co dbają zarówno władze miasta, jak i deweloperzy.

Coraz więcej nowoczesnych inwestycji

Rewitalizacja nie zawsze podoba się mieszkańcom dużych miast, co ma związek z powstawaniem nietrafionych inwestycji i pozbywaniem się roślinności. W Mińsku Mazowieckim jest jednak wręcz odwrotnie. Większość inwestycji wpływa na poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, co dla wielu z nich jest ogromną zaletą. Coraz więcej z nich powstaje w oparciu o ideę placemakingu. To znaczy, że łączą one w sobie wiele funkcji i mają tworzyć przestrzeń przyjazną wszystkim mieszkańcom – bez względu na wiek i zainteresowania.

Na przestrzeni kilku lat w mieście powstało wiele nowych placów zabaw, stadionów i hal sportowych. W przypadku każdej inwestycji władze miasta dbają o dobry projekt tak, żeby nowe miejsca były funkcjonalne, a do tego przyjazne dla oka. Oprócz tego na terenie Mińska Mazowieckiego powstają kolejne chodniki i drogi rowerowe, co nie tylko stwarza przestrzeń do uprawiania sportu, ale też wpływa na bezpieczeństwo. Komfort życia poprawiają z kolei nowe strefy parkowania i inwestycje związane z komunikacją miejską.

Chcąc stworzyć komfortowe miejsce do spędzania czasu wolnego, miasto zrewitalizowało także teren Parku Miejskiego. W przestrzeni miejskiej co jakiś czas powstają także plenerowe wystawy. W maju przy Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej odbyła się plenerowa wystawa fotografii. Placemaking polega również na realizacji inwestycji w zgodzie z naturą. Wedle tego założenia na terenie miasta umieszczane są gliniane domki dla owadów.

To właśnie ze względu na wieloaspektowy rozwój miasta, nieruchomości na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ponieważ nowe osiedla również powstają w oparciu o ideę placemakingu, wiele osób poszukuje tu mieszkania z rynku pierwotnego.

O komfortową przestrzeń dbają też deweloperzy

Przestrzeń miejska w Mińsku Mazowieckim w dużej mierze zmieniła się również dzięki deweloperom. Ci budując nowe osiedla starają się projektować przestrzeń tak, żeby była jednocześnie bezpieczna, komfortowa, funkcjonalna i przyjazna dla oka.

Nieruchomości na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim powstają m.in. przy ul. Piłsudzkiego i ul. Klonowej. Deweloperzy tworząc nowe osiedla bardzo dbają o estetykę. Mowa tutaj nie tylko o nowoczesnym budownictwie, ale również o przestrzeni wokół. Inwestycje często są realizowane w pobliżu terenów zielonych. Co więcej, projekty osiedli obejmują też dziedzińce, dzięki czemu mają one kameralny charakter.

Dla zwiększenia komfortu życia mieszkańców, na terenie miasta powstaje również wiele nieruchomości z podziemnymi garażami. Deweloperzy dbają też o dostateczną ilość miejsc postojowych naziemnych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%