Zamknij

Hala sportowa będzie pułtuskim PSM

15:15, 07.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Wybrano miejsce na PUNKT SZCZEPIEŃ MASOWYCH W PUŁTUSKU.

Będzie nim hala sportowa w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki przy ulicy Tysiąclecia 14, która zostanie wyodrębniona na czas realizacji zadania.

Gmina Pułtusk we współpracy z Dyrekcją Szkoły oraz Centrum Medycznym Gajda-Med – miejscowym podmiotem wykonującym działalność leczniczą podjęła szereg działań przygotowawczych, mających na celu właściwą organizację pracy punktu szczepień masowych (PSM). Wiąże się z tym m.in. prawidłowe rozmieszczenie tablic informacyjnych ułatwiających pacjentom dostęp do odpowiednich miejsc/lokali obsługi szczepień w celu usprawnienia wykonywania zabiegów, profesjonalne wyposażenie pomieszczeń, które będzie miało na celu ułatwienie pracy kilku zespołom realizującym szczepienia, zagwarantowanie ochrony osób oraz płynności i bezkolizyjności przebiegu całości przedsięwzięcia.Pracę punktu szczepień masowych (PSM) systematycznie wspierać będzie Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna z kilkunastu gminnych jednostek.Gotowość do przeprowadzenia masowych szczepień w naszym mieście będzie możliwa od 19 kwietnia br. zgodnie z rządowym „Harmonogramem i procedurą tworzenia punktów szczepień masowych”.

Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku

Punkty Szczepień Masowych (PSM) powinny być organizowane przez samorządy przy zaangażowaniu podmiotu leczniczego – podmiotu wykonującego działalność leczniczą. Wszystkie środki i zasoby powinny być udostępnione przez samorząd. Ewentualne koszty powinny być ponoszone we własnym zakresie w porozumieniu z wojewodą, jednak rząd wstępnie przewiduje dla samorządu ryczałt na utworzenie jednego PSM w wysokości 5 tysięcy złotych. Z kolei ryczałt NFZ za podanie 1 dawki szczepionki wynosi 61 zł. Rząd zakłada, że w każdym powiecie powinny zostać utworzone co najmniej dwa punkty - jeden w oparciu o szpital węzłowy, lub inny podmiot leczniczy, na który wpływ ma rząd, i drugi organizowany „od podstaw” przez chętny samorząd. Propozycja rządowa zakłada, że do 18 kwietnia trwałaby organizacja tych punktów i zapisy, a od 19 kwietnia zespoły rozpoczęłyby szczepienia ludności. Według założeń w ciągu tygodnia miałoby zostać podanych 2-3 mln dawek szczepionek. Jeśli uda się utworzyć PSM w każdym powiecie, a każdy punkt miałby 2-3 zespoły szczepiące, to udałoby się utworzyć około 1,5 tysięcy nowych zespołów. Według założeń rządowych jeden zespół powinien być w stanie wykonać co najmniej 100 szczepień dziennie.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%