Zamknij

Kolejne dofinansowanie dla DPS w powiecie pułtuskim

15:09, 20.11.2020 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Powiat Pułtuski prowadzący DPS w Pułtusku, DPS w Ołdakach i DPS W Obrytem, współrealizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich POWER „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas Covid-19” na podstawie umowy z dnia  30 czerwca 2020 r. zawartej pomiędzy Narodowym Funduszem Zdrowia a Ministerstwem Zdrowia.

Celem projektu jest przede wszystkim ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia epidemii COVID-19 wśród pacjentów i pensjonariuszy oraz personelu Domów Pomocy Społecznej.

Środki finansowe z projektu to fundusze na dodatkowe wynagrodzenia dla pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych oraz członków personelu pomocniczego placówek, którzy ze względów bezpieczeństwa i ograniczania ryzyka zakażenia musieli zrezygnować z innych miejsc zatrudnienia.

Ponadto, placówki zakupią w ramach projektu środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne dla personelu, pacjentów i mieszkańców.

W ramach projektu Powiat Pułtuski pozyskał dofinansowanie w łącznej kwocie 114 571,97 zł .

Wsparcie dla:

  • Domu Pomocy Społecznej w Pułtusku – 17 575,83 zł
  • Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach – 26 819,39 zł
  • Domu Pomocy Społecznej w Obrytem – 70 176,75 zł
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz