Zamknij

Zuchwałe kradzieże w nowo tworzonej strefie

08:56, 14.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie: UM
REKLAMA

Pracownicy firmy urządzającej miejską strefę zieleni – park w okolicach przystani przy ulicy Solnej w Pułtusku uskarżają się na z dnia na dzień nasilające się mnogie kradzieże sadzonek roślin ozdobnych, które docelowo miały uatrakcyjniać to lubiane przez wielu mieszkańców miejsce doraźnej rekreacji.

Co gorsza, ci nocni grasanci, wykopując flance, zostawiają po sobie porażający bałagan. Czy to normalne w dzisiejszym świecie cywilizowanych ludzi?Wielu Pułtuszczan troszczy się o swoje miasto i o jego pomyślną przyszłość, lecz jak się okazuje – nie wszyscy!

W takich sytuacjach jak wyżej opisana konieczna jest odpowiedzialna pomoc ze strony mieszkańców naszego miasta i brak przyzwolenia dla grabieży i niszczenia wspólnotowego dobra, co powinno spotkać się ze zdecydowaną i powszechną dezaprobatą, a nie z cichym przyzwoleniem.

Pamiętajmy, że milczenie w takich sytuacjach oznacza akceptację czynów nagannych, a to tylko złoczyńców rozzuchwala. Nie można zwlekać z powiadamianiem Policji czy Straży Miejskiej o szkodach wyrządzanych przez takich ludzi, jeśli byliśmy tego świadkami lub wiemy, kto jest temu winien.

Szybka interwencja zwiększa szansę ujęcia sprawców, którzy powinni odczuć na własnej kieszeni, jak drogo kosztują kradzieże i dewastatorskie „wyczyny” w miejscach publicznych.

[ZT]10160[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BodyguardBodyguard

4 0

A straż miejska nadal pracuje w godzinach od 8.00 do 16.00.
Żenada. 12:50, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

timertimer

0 0

Zgadzam się z ta opinią.Straż jest niedostępna po godzinie 16.Nie ma komu kontrolować takich sytuacji z zielenią i palenia śmieci w piecach także;)
Każdy robi co chce bez żadnej interwencji ze strony władz.Zgadzam się że to żenada. 11:29, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%