Komendant Mariusz Gajkowski oraz pięcioosobowy zespół strażników miejskich muszą być gotowi na podjęcie wyzwań wynikających z nowych standardów działań kryzysowych.
Minister Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że celem inicjatywy jest zintegrowanie wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe czy epidemie. Program skierowany jest do wszystkich 444 straży miejskich i gminnych, w tym także policji i straży pożarnej.
Pułtuska Straż Miejska, działając pod kierownictwem Komendanta Gajkowskiego, współpracuje na co dzień z lokalną policją i strażakami, co pozwala na bieżąco reagować na incydenty zagrażające bezpieczeństwu publicznemu. Dzięki nowemu programowi, strażnicy mogą zyskać jeszcze lepsze umiejętności w zakresie reagowania na kryzysy.
Wojska Obrony Terytorialnej są przygotowane do przeprowadzenia specjalistycznych ćwiczeń, w których strażnicy miejscy, policjanci i strażacy będą mieli możliwość przyswajania wiedzy niezbędnej do szybkiej reakcji na zagrożenia. Program obejmuje działania w obszarach, takich jak zarządzanie w trakcie powodzi, wsparcie w sytuacjach granicznych oraz wzmocnienie działań ratowniczych.
– Każdy, kto nosi polski mundur, robi wszystko, aby obywatele byli bezpieczni – powiedział Kosiniak-Kamysz, podkreślając znaczenie bezpieczeństwa dla lokalnych społeczności. Minister zaznaczył, że obok wojskowych, także strażnicy miejscy i gminni mają kluczową rolę w dbaniu o bezpieczeństwo obywateli.
Strażnicy miejscy z Pułtuska w służbie mieszkańcom
Dla pułtuskiej Straży Miejskiej udział w szkoleniu może stać się dobrą okazją do rozwoju i wzmocnienia lokalnej służby, której zadaniem jest ochrona porządku publicznego i bezpieczeństwa w mieście.
XD10:09, 07.11.2024
0 0
Najpierw ze szlaczków szklolenie, potem program szkoły podstawowej. Na koncu mozna myslec o jakims wocie 10:09, 07.11.2024