Prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz zachowanie zdrowia miejskiej zieleni.
Zgodnie z oficjalnym dokumentem, ekipy ECO Pułtusk zajmujące się pielęgnacją drzew pojawią się w następujących miejscach:
📍 Tysiąclecia 35
📍 Podchorążych 4
📍 Pana Tadeusza 2
📍 Wojska Polskiego 38C
📍 Wzdłuż ulic: Panny Marii, Plac Teatralny, Nowy Rynek (okolice poczekalni)
Prace obejmą zarówno przycinanie gałęzi, jak i usunięcie drzew, które zostały uznane za zagrożenie dla przechodniów i budynków.
Zdrowe drzewa to nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo. Pielęgnacja drzew jest niezbędna, aby:
✅ Zapobiec łamaniu się suchych gałęzi podczas silnych wiatrów,
✅ Zmniejszyć ryzyko uszkodzenia budynków i pojazdów,
✅ Umożliwić prawidłowy rozwój koron drzew,
✅ Poprawić widoczność na drogach i chodnikach.
Zgodnie z umową, wykonawca zobowiązał się zakończyć wszystkie prace do 28 lutego 2025 r.. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym oraz pieszym w wybranych lokalizacjach.
Za całość prac odpowiada spółka komunalna ECO Pułtusk wybrana przez władze miasta, która zobowiązała się również do odpowiedniego oznakowania terenu i zachowania zasad bezpieczeństwa. Firma ponosi także pełną odpowiedzialność za skutki ewentualnych nieprawidłowości.
Władze miasta apelują do mieszkańców, aby zachowali ostrożność w pobliżu miejsc prowadzenia prac. Tymczasowe oznakowanie i wygrodzenia mogą pojawić się w okolicach budynków i głównych ciągów komunikacyjnych.
Czy cięcia pielęgnacyjne wpłyną pozytywnie na wygląd Pułtuska? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach! 🌳💬
2 0
gdzie przepisy BHP , czy pracownicy mają szkolenia , kursy z pielęgnacji drzew , aby nie było kaleczenia drzew tak jak na ulicy Traugutta