Planowana inwestycja przy ul. Staszica 35 w Pułtusku zakłada gruntowną przebudowę istniejącego budynku administracyjno-biurowego oraz przekształcenie go w nowoczesną filię Żłobka Miejskiego. Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu Maluch+, który wspiera gminy w zwiększeniu dostępności miejsc opieki dla dzieci do lat trzech.
Zakres planowanych prac obejmuje przede wszystkim zmianę sposobu użytkowania budynku oraz kompleksową modernizację jego wnętrza. W wyniku tych działań powstaną trzy oddziały żłobkowe, każdy z niezależnymi sanitariatami, zapewniającymi komfort i prywatność najmłodszych podopiecznych. Ponadto, dla realizacji zajęć ruchowych przewidziano specjalnie przystosowane pomieszczenie na pierwszym piętrze, które zapewni odpowiednie warunki do aktywności fizycznej dzieci.
W budynku pojawi się także nowoczesne zaplecze gastronomiczne z profesjonalnie wyposażoną kuchnią, co pozwoli na przygotowywanie świeżych, zbilansowanych posiłków na miejscu. Na najwyższej kondygnacji umieszczona zostanie część administracyjna żłobka wraz z dodatkowymi pomieszczeniami technicznymi i magazynowymi, niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania placówki.
Budynek, pomimo znaczących zmian wewnętrznych, zachowa swoją dotychczasową formę zewnęrzną, jednak konieczne będą drobne modyfikacje elewacji, szczególnie na północnej stronie, gdzie zaprojektowano dodatkowe otwory okienne, zwiększające dostęp światła dziennego. Zlikwidowane zostaną również istniejące kraty w oknach, a schody wejściowe do obiektu zostaną przebudowane oraz wyposażone w specjalną platformę dla osób niepełnosprawnych.
Jedną z kluczowych zmian infrastrukturalnych będzie przeniesienie klatki schodowej do centralnej części budynku, co pozwoli na lepszą komunikację wewnętrzną. Dodatkowo planowana jest budowa nowoczesnej windy, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych, umożliwiającej swobodny dostęp do wszystkich kondygnacji budynku.
Projekt zakłada również poprawę warunków cieplnych w obiekcie poprzez zmianę źródła ogrzewania na indywidualny piec gazowy. Taka decyzja wynika przede wszystkim z obecnych ograniczeń technicznych lokalnej sieci ciepłowniczej, która jest przestarzała i nieefektywna.
Teren wokół budynku zostanie uporządkowany, a miejsca postojowe, w tym specjalnie wydzielone dla osób niepełnosprawnych, zostaną odpowiednio skorygowane i odnowione. Zachowana zostanie zieleń wysoka oraz niska, która przejdzie jednak odpowiednie prace pielęgnacyjne i uporządkowanie, a częściowo będzie wymagała likwidacji w celu dostosowania przestrzeni do nowej funkcji.
Inwestycja ta ma znacząco podnieść jakość i dostępność usług opiekuńczych w Pułtusku, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców oraz wpisując się w lokalną strategię rozwoju społecznego i rodzinnego gminy.
[DW]27872[/DW]
Zloty Rydwan 09:50, 14.03.2025
Opowieści o planowanych inwestycjach już się ludziom znudziły. Żadnych konkretnych działań.
Poza tym, jeżeli to ma trwać tak długo i ślamazarnie jak przebudowa ulic Adama Mickiewicza i Białowieskiej to może za jakieś 10 lat dzieci skorzystają z tego dobrodziejstwa🙄
Tak nawiasem...10:20, 14.03.2025
Nie jestem pewien, ale w tej okolicy nie ma zbyt wiele dzieci w wieku do 3 lat. Rodzice będą wozić małe dzieci z osiedl na Mickiewicza i Jana Pawła? Na Popławach też powstaje przedszkole i żłobek, ale w okolicy nie ma tyle małych dzieci. Planowanie jak zwykle pod kątem tego, że znajomy decydenta zarobi.
Brak słów 15:09, 14.03.2025
W dupie się wam młodym przewraca kiedyś przedszkole było tylko w Rynku i na Kościuszki i ludzie samochodów nie mieli ale jakoś dali radę dzieci do przedszkola zaprowadzi a teraz lokalizacja się nie podoba.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 2
Przy takim poziomie wiedzy o realizacji robót to wstrzymałbym się od komentowania. Zachęcam zakasać rękawy, założyć działalność i pokazać jak dobrze budować!
2 0
Nie trzeba żadnej wiedzy o realizacji robót, wystarczy zobaczyć, że nic się nie dzieje na rozgrzebanej ulicy.
To za czasów PZPR szybciej roboty szły pomimo braku teraźniejszych możliwości i technologii