Zamknij
REKLAMA

W Pułtusku zapraszają na warsztaty dziergania

12:20, 11.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

16 stycznia br. (niedziela) w godz. 15:00 – 18:00 Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku zaprasza na warsztaty dziergania na drutach, które odbędą się pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk.

W ramach warsztatów wykonamy 1,5 metrowe elementy rekordowego szalika dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji “Dziergamy rekordowy szalik dla WOŚP”. 

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel. 23 306 72 60. Wydarzenie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym. Warsztaty poprowadzi Pola Kozłowska-Kojat Polove Handmade – pułtuski koordynator akcji “Rekordowy szalik dla WOŚP”.

Pomysłodawczynią akcji jest Anna Endzelm ze sztabu WOŚP w Mińsku Mazowieckim. Założeniem jest, aby stworzyć najdłuższy możliwy szalik, który później trafi na licytację WOŚP na Allegro. Przedmiotem aukcji, będzie nie tylko sam rekordowo długi szalik, ale również zobowiązanie do recyklingu. Rękodzieło nie może wylądować w koszu. Organizatorzy pragną, aby szalik dostał drugie życie i był przerobiony na przydatne rzeczy, takie jak pledy, narzuty czy koce. Uczestnicy akcji chętnie pomogą w przerobieniu szalika!

Na ten moment w akcji biorą już tysiące osób z całej Polski, a także z zagranicy! Części rekordowego szalika można wykonywać z dowolnego rodzaju włóczki i wybraną przez siebie techniką. Nazwiska osób, które zaangażują się w akcję, znajdą się na metce dołączonej do szalika

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%