Zamknij
REKLAMA

Wandal znowu w działaniu

17:06, 12.01.2022 | UM
Skomentuj Mimo kolejnych apeli w Pułtusku nadal są osoby, które, nie bacząc na koszty i krzywdę wyrządzaną całej społeczności, dopuszczają się bezsensownych aktów wandalizmu.
REKLAMA

Rowerowa samoobsługowa stacja serwisowa, zlokalizowana na Popławach w pobliżu sklepu PSS Społem przy ulicy Tartacznej, zaledwie rok posłużyła bez zakłóceń pasjonatom podróżowania bezsilnikowymi jednośladami, korzystającym z dobrodziejstwa niedawno powstałych ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Słowackiego, Gajkowicza, Bartodziejskiej, Granicznej i Sarbiewskiego.

Ktoś jednak w sylwestrowe popołudnie na tyle chwacko mocował się z tym urządzeniem, że niestety nawet najlepiej wykonane zakotwiczenie stacji tego by nie wytrzymało. Ktoś, kto najprawdopodobniej chciał w ten sposób zaimponować „damie swojego serca”.

Oko kamery odkryło dzisiaj lejtmotyw zdarzenia. Po pierwsze więc apel do „wyczynowca”: zgłoś się przyjacielu dobrowolnie, by naprawić szkodę, zanim zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności. Tak będzie najlepiej!

Niedawno zastanawialiśmy się na stronach internetowej i facebookowej Urzędu Miasta, czy wandale nas pokonają?

Co jakiś czas „fundują” przecież miastu kolejną demolkę. To przykre!Apelujemy więc po raz kolejny o przeciwdziałanie aktom wandalizmu w naszym mieście!

Władze Gminy Pułtusk robią wszystko, aby każdemu z nas, mieszkańców, żyło się w nim coraz lepiej, milej i wygodniej.

Szanujmy wspólne dobro, troskę i wysiłek samorządowców oraz gminne pieniądze! Nie pozwólmy nikomu niszczyć tego, co zostało urządzone z myślą nie tylko o nas, ale też o naszych bliskich i przyjaciołach. Także o turystach odwiedzających i podziwiających nasz nadnarwiański gród i odkrywających jego dobre strony.Jeżeli widzimy, że ktoś dopuszcza się jakiegokolwiek aktu chuligaństwa, to pamiętajmy, że mamy prawny obowiązek niezwłocznego interweniowania i powiadomienia o tym Policji lub Straży Miejskiej. Każda szybka reakcja zwiększa szanse na zminimalizowanie ryzyka dalszych zniszczeń.

Mimo kolejnych apeli w Pułtusku nadal są osoby, które, nie bacząc na koszty i krzywdę wyrządzaną całej społeczności, dopuszczają się bezsensownych aktów wandalizmu.

Warto pamiętać, że wiążą się z tym zawsze kosztowne naprawy, że marnotrawione są wspólnotowe pieniądze. Trzeba też pamiętać, że milczenie w takich sprawach oznacza przyzwolenie na bezprawie i akceptację zła.

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

TadekTadek

0 0

A gdzie jest Straż Miejska?
Zapomniałem, przecież Straż Miejska pracuje w godzinach od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.
Przecież to jest fikcja. 08:14, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pieszypieszy

0 0

wydali tyle kasy na kamery i co ? nie nagrało się ?
08:19, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerrower

0 0

przy tej stacji pompka do rowerów nigdy nie działała 08:21, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

straż wiejskastraż wiejska

1 0

SM tylko pieskami się zajmuje 08:24, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%