Otrzymane środki zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, która będzie realizatorem projektu.
Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w środę, 24 września, w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. W imieniu samorządu dokument podpisał Starosta Pułtuski Jan Zalewski, a ze strony rządowej – Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski. W symbolicznym przekazaniu przyznanej dotacji uczestniczył również Komendant Powiatowy PSP w Pułtusku st. bryg. Maciej Piątek.
Przyznane środki pozwolą na znaczące wzmocnienie potencjału ratowniczego pułtuskiej straży. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup niezbędnego sprzętu, realizację potrzebnych remontów infrastruktury, a także zakup nowego samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego, który usprawni logistykę działań ratowniczych.
Dzięki rządowemu wsparciu strażacy z Pułtuska będą mogli działać jeszcze skuteczniej i szybciej reagować w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia czy mienia mieszkańców powiatu.
[ZT]32017[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Miała być likwidacja, będzie podwyżka daniny
Nielegalnie przejęta Telewizja Polska jest w stanie likwidacji, postawiona przez Tuska i jego rząd, to po co płacić abonament, to chyba jest złodziejstwo?
Złoty Rydwan
08:19, 2025-10-20
💧 Winnica bez bezpiecznej wody! Sanepid ostrzega
Ale kiszka tak to w ogóle nie powinno być skąd ta Cola tam? 🤔
Czas
09:35, 2025-10-18
Ważna decyzja prezydenta. Staż pracy liczony inaczej
Doliczanie okresu pracy na umowach zlecenia już dawno powinno być wliczane bo tak pracują miliony mimo, że nie odprowadzają składek to płacą podatki okrężną drogą przy zakupach czegokolwiek. Tak czy owak państwo się bogaci a ci ludzie pozostają bez pełnych świadczeń.
Czas
09:32, 2025-10-18
Wprowadzili ten obowiązek
W tym przypadku akurat dobrze bo tymi hulajnogami to po osiedlach i na przy osiedlowych drogach to nawet sztuki akrobatyczne wykonywali. O wypadek nietrudno.
Czas
09:27, 2025-10-18