Spodziewasz się paczki kurierskiej? Miej się na baczności. Nic nie zamawiałeś? Nie klikaj w podejrzany link. Oszuści rozpoczęli kolejny atak, by wykraść hasła do bankowości internetowej.
CERT Orange Polska (Computer Emergency Response Team) to specjalistyczna jednostka w strukturach Orange Polska, odpowiedzialna za bezpieczeństwo użytkowników internetu, korzystających z sieci operatora.
Od kilku dni zespół specjalistów odnotowuje wzmożony ruch SMS-owy związany z atakiem cyberprzestępczym. Do abonentów polskich sieci komórkowych trafiają SMS-y zawierające podejrzany link. To kolejna kampania phishingowa.
Oszuści tym razem podszywają się pod firmę kurierską FedEx i wysyłają informację o zbliżającej się przesyłce. Ci, którzy nie robili internetowych zakupów z pewnością od razu odkryją fałsz.
Ci, którzy czekają na paczkę muszą wiedzieć, że link zawarty w SMS-ie nie ma nic wspólnego z firmą FedEx. Ponadto jest zarejestrowany w rumuńskiej domenie.
- Jeśli adres niezwiązany z FedEx, na dodatek w domenie .ro, nie wzbudzi naszego niepokoju i zdecydujemy się go wpisać w przeglądarkę, są dwie możliwości. Jeśli witryna rozpozna, że wchodzimy z komputera stacjonarnego, nie pokaże się nic. Będzie biały ekran. Jeśli natomiast wejdziemy z urządzenia mobilnego, po kliknięciu pokaże nam się informacja o konieczności instalacji aplikacji - informuje CERT Orange Polska.
To kolejna próba "namówienia" użytkowników do instalacji złośliwego oprogramowania.
Złośliwa aplikacja, po jej zainstalowaniu, pozostaje "w uśpieniu". Zaatakuje, gdy użytkownik podejmie próbę logowania do bankowości internetowej.
Aplikacja uruchomi złośliwą nakładkę, by przechwycić hasło, a następnie dokona transakcji płatniczych. Oszuści znaleźli także sposób na obejście systemu uwierzytelnienia. SMS-owe potwierdzenie wraz z kodem niezbędnym do dokończenia transakcji również może zostać przechwycone.
To sprawi, że oszczędności mogą przepaść raz na zawsze.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Multistox recenzja
Zakebiste jest na tym portalu że na jednej stronie są ostrzeżenia przed zagrozeniami zwiazanymi oszustwami crypto, fx, cfd, a tuż obok Kopec nakreca na to. Czyli oszustwo tradingowe pomieszane z ponzi scheme
dualizm *%#)!& wpu24
20:09, 2025-11-06
Multistox recenzja
Firma Multistox nie wyplaca pieniedzy wogole kawa jakas licencje wykupic za 5tys euro zeby rzekomo moc wyplacic pieniądze
Agi
17:29, 2025-11-06
Jestem zdruzgotany działaniem tych służb
Całkiem trafne spostrzeżenia. SM w zasadzie jest widoczna jedynie podczas procesji kiedy kierują ruchem. Zero reakcji
Szninqiel
15:28, 2025-11-06
Pułtusk i okolice: policja ma nowe auta
Policja w Mrągowie też kiedyś dostała🤣Pierwsze BMW rozbite po tygodniu,drugie zawsze stało w jednym miejscu i każdy doskonale wiedział gdzie zwolnić🤣Środki opresji coraz większe,kary z czapy,wypada tylko podziękować okupantom w polskim rządzie.
Pawel
13:12, 2025-11-06