mBank przestrzega klientów przed kolejnymi próbami oszustwa. Przestępcy poszywają się pod infolinię banku i w ten sposób próbują wyłudzić dane.
Twój telefon dzwoni, a na wyświetlaczu pojawia się znany numer? Myślisz, że spokojnie możesz odebrać? Okazuje się, że nie zawsze, o czym informuje w ostatnim czasie mBank.
- Ostrzegamy przed oszustami, którzy podszywają się pod infolinię banku. Potrafią wyświetlić na Twoim telefonie dowolny ciąg cyfr bo dzwonią z wirtualnego numeru telefonu. Klientom banku wyświetlają numer telefonu bankowej infolinii
- mówią przedstawiciele placówki.
Oszuści przekonują, że pieniądze składowane na koncie mogą być zagrożone. Są wiarygodni i twierdzą, że zależy im przede wszystkim na zadowoleniu klientów.
- Aby je ochronić przed kradzieżą chcą „zweryfikować konto”, wykonać „przelew testowy” lub „przelew na konto rezerwowe”. Oszuści mówią nawet, że z Twojego konta już zniknęły pieniądze i podają konkretną kwotę.
Zdarza się także, że namawiają klientów do instalacji oprogramowania np. TeamViewer QuickSupport lub AnyDesk na komputerze lub smartfonie. Przekonują, że ta aplikacja pomoże odzyskać skradzione pieniądze. W rzeczywistości dzięki niej przejmą kontrolę nad Twoim telefonem lub komputerem.
W ten sposób uzyskają dostęp do Twoich prywatnych danych, w tym dostęp do Twojego konta bankowego. Oszuści starają się też wyłudzić inne dane, np. login i hasło do konta w banku, PESEL, dane dowodu osobistego nazwisko panieńskie matki, pełny numer karty wraz kodem CVV2 oraz datą ważności itp.
Jeśli masz wątpliwości, przerwij rozmowę i zadzwoń na infolinię mBanku pod numery: 801 300 800 lub 42 6 300 800.
Jesienią mogą rozpocząć się konsultacje kolejowe
Konsultacje społeczne odbyły się ponad 2 lata temu. Tusk zamroził realizację także tej inwestycji. Dosyć tej tępej propagandy!
Złoty Rydwan
23:57, 2025-07-12
Nowe stawki czynszu w zasobie mieszkaniowym Pułtuska
A może urzędnicy TBS wzięliby się do pracy. W wielu budynkach TBS Pułtusk czynsze są zawyżone. Dlatego odpowiednie pisma skierujemy do RPO.
U2
20:53, 2025-07-11
Znamy najlepszą podstawówkę w powiecie!
Chyba to zestawienie jest źle zrobione szkoła w której mieli średnio po 50% z każdego przemiotu jest ostatnia.
analityk
10:46, 2025-07-11
Odprawa Grupy Operacyjnej Powiatowego ZZK
Jak się ćwiczy od 30+ lat to chyba już żaden kryzys nie zaskoczy? Prawda?
prawda?
09:09, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz