Wspomnienia

Zamknij
WAŻNE
W mijającym tygodniu odeszli od nas [5 - 12 kwiecień]
W mijającym tygodniu odeszli od nas [29 marzec - 4 kwiecień]
Widzowie pamiętają ją m.in. jako odnoszącą sukcesy sprinterkę Jadwigę Fołtasiównę, w roli której - u boku Bronisława Pawlika - wystąpiła w 1960 r. w komedii obyczajowej Stanisława Barei „Mąż swojej żony”. Od tej roli zaczęła się kariera filmowa Zawieruszanki.
W mijającym tygodniu odeszli od nas
W mijającym tygodniu odeszli od nas [15 - 21 marzec]
Maciej Pesta urodził się 18 lutego 1983 roku w Ostródzie. Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Studium Aktorskim w Olsztynie. Następnie kontynuował naukę na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Studia te ukończył w 2009 roku. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Reitinga.
Halina Kowalska urodziła się w 1941 r. w Brzezinach. W 1966 r. ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu (1966-1967), gdzie zdobyła nagrodę SPATiF za rolę w „Romeo i Julii”, a później występowała w warszawskich teatrach: Komedia (1967-1974), Kwadrat (1974-1981) i Na Woli (1983-1987).
Pamiętamy zmarłych mieszkańców Pułtuska. Zapal Znicz Pamięci i złóż kondolencje na wpu24. Niech pamięć trwa 💙🕯️🤍
W mijającym tygodniu odeszli od nas
Wojciech Wiliński urodził się 1 lutego 1940 r. w Warszawie. Był synem aktora Kazimierza Pawłowskiego.
Wspominamy tych mieszkańców powiatu pułtuskiego, którzy odeszli od nas w minionym tygodniu.
Smutny bilans minionego tygodnia w powiecie pułtuskim – na łamach WPU24.pl pożegnaliśmy aż 11 mieszkańców.
O śmierci aktora teatr poinformował w sobotę. Na portalu społecznościowym napisano: „Mirku, na scenie oczarowywałeś szczerością, a my zapamiętamy Cię jako kolegę o wielkim sercu”.
W mijającym tygodniu odeszli od nas [8 - 15 luty]
Bożena Dykiel grała u Andrzeja Wajdy („Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Człowiek z żelaza”, „Wielki Tydzień”), u Janusza Zaorskiego („Awans”). Wielką popularność przyniosły jej role w komediach Stanisława Barei, Marka Koterskiego, Jerzego Hoffmana, Romana Załuskiego.

OSTATNIE KOMENTARZE