To szansa nie tylko na zdobycie cennego doświadczenia w administracji samorządowej, ale i na zarobienie konkretnej kwoty – 6405 zł brutto.
Zgłoszenia przyjmowane są do 18 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona do 50.
Praktyki będą trwały 30 dni roboczych (210 godzin) i odbywać się będą w dwóch turach: pierwsza od 1 lipca do 8 sierpnia, a druga od 18 sierpnia do 26 września. Co ważne, studenci mogą wybrać miejsce odbywania praktyk – nie tylko w Warszawie, ale również w delegaturach w Płocku i Ostrołęce. To ułatwienie także dla studentów z naszego regionu – Ostrołęka to znacznie bliżej niż stolica.
Program skierowany jest do studentów studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich – zarówno z uczelni publicznych, jak i prywatnych. Kandydaci muszą być w wieku do 26 lat i mieć zaliczony przynajmniej pierwszy semestr studiów stacjonarnych. To oznacza, że wielu studentów z Pułtuska – np. studiujących w Warszawie czy w Ostrołęce – może bez problemu ubiegać się o udział w programie.
Studenci będą mieli możliwość wybrania konkretnego departamentu czy kancelarii, gdzie chcieliby odbywać praktyki – od promocji kultury, przez ochronę środowiska, aż po zdrowie publiczne czy media. Praktyki obejmują szkolenia wstępne, spotkania z ekspertami oraz pracę pod opieką doświadczonych urzędników. To wszystko przekłada się na realne doświadczenie zawodowe, które może zaowocować przyszłą pracą – jak to było w przypadku Marka Zaręby, byłego praktykanta, który dziś pracuje w Urzędzie Marszałkowskim.
– Praktyki odbywałem w Biurze Programowania EFRR, gdzie obecnie pracuję. W ich trakcie zdobyłem praktyczną wiedzę na temat działalności samorządu. Dużo nauczyłem się od koleżanek i kolegów, którzy wspierali mnie w czasie praktyk. Cieszę się, że dostałem możliwość rozwinięcia swoich umiejętności, zdobycia nowej wiedzy i kontaktów – mówi Marek Zaręba, uczestnik VII edycji „Praktyk u Marszałka”, a dziś pracownik urzędu.
W poprzedniej edycji zgłosiło się aż 332 studentów, a zakwalifikowano 47. Najwięcej wniosków pochodziło z warszawskich uczelni. W sumie, przez osiem edycji programu, skorzystało z niego 568 studentów. W tym roku szansa może przypaść komuś z Pułtuska!
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie programu „Praktyki u Marszałka”.
[ONNETWORK_VIDEO_ID]224[/ONNETWORK_VIDEO_ID]
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pułtuska
Planeta płonie
Adam
20:49, 2025-05-10
Parafia w Pniewie ma nowego proboszcza
Bardzo pracowity i dobry proboszcz
Parafianin
14:19, 2025-05-10
Polska i Francja z "przełomowym traktatem". Chodzi o be
Dla bezpieczeństwa Polski nic nie znaczący papierek. Bezpieczeństwo Polski to własna armia, spójność wschodniej flanki NATO i ścisła współpraca z USA. Militarnie Francja to kraj odgrywający jeszcze rolę w Afryce, w Europie marginalną, w świecie żadną, a cywilizacyjnie upadły. Poza tragicznymi historycznymi doświadczeniami francuskiej wiarołomności pozostaje pytanie o cenę podpisania tego papierka, których nikt nie ujawnia - zasadność i koszty zakupów na potrzeby wojska we Francji (przypomina się niesławny Caracal), koszty w utrzymywaniu ilościowo śmiesznych francuskich głowic jądrowych i wysyłania polskiego wojska do Afryki w celu ochrony francuskich interesów. Chyba, że jakiś tajny protokół ma nas dodatkowo zabezpieczać przed Niemcami (bo przecież ta słabizna 300 głowic przy Rosji nic nie znaczy), ale ile znaczy francuskie sojusznicze słowo przekonała się w 1938 r. Czechosłowacja, a rok później my. Pic na wodę fotomontaż, Panie Premierze niepolskich spraw.
Puł Tusk
12:02, 2025-05-10
Pułtusk żegna Stulatkę. Zmarła Pani Jadwiga
Wyrazy współczucia dla sąsiada Łukasza z powodu śmierci babci
Tomek szczesny
14:28, 2025-05-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz