Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

KAS zatrzymała 40 kg narkotyków na Lotnisku Chopina

Jarosław Kopeć Jarosław Kopeć 11:46, 07.11.2025 Aktualizacja: 11:48, 07.11.2025
Skomentuj Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (udaremniła przemyt prawie 40 kg marihuany Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (udaremniła przemyt prawie 40 kg marihuany

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt prawie 40 kg marihuany. Narkotyki ukryte były w dwóch walizkach. Zatrzymano 26-letnią obywatelkę Szwecji.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) skierowali do kontroli 26-letnią obywatelkę Szwecji. Kobieta przyleciała z Bangkoku i korzystała z przejścia „nic do zgłoszenia”.

W wyniku kontroli funkcjonariusze w dwóch walizkach znaleźli 4 foliowe, zamknięte próżniowo pakiety z suszem roślinnym. Badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana, co potwierdziło Laboratorium Celno-Skarbowe w Otwocku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 40 kg narkotyków o szacunkowej, czarnorynkowej wartości ponad 1,9 mln zł.

Podróżna na pytania funkcjonariuszy o zwartość bagażu, tłumaczyła się, że nie wiedziała co jest w walizkach, i że ktoś ją poprosił o przewiezienie.

Zatrzymana w prokuraturze usłyszała zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Kobieta została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara grzywny i kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.

Sprawę prowadzi MUCS w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%