Organizatorzy zapraszają mieszkańców i gości na wieczór pełen tańca, muzyki i smaków inspirowanych literackim światem Władysława Reymonta. To okazja, by na nowo odkryć klimat tradycyjnego, polskiego wesela, którego barwny obraz znamy z powieści „Chłopi”.
W programie przewidziano koncert, który przeniesie uczestników do dawnej wsi, gdzie wesela trwały całymi dniami, a muzyka i śpiew były sercem wspólnoty. Artyści zadbają o to, by atmosfera przypominała prawdziwą biesiadę sprzed lat, a publiczność mogła poczuć się częścią literackiej opowieści.
Nieodłącznym elementem tego wieczoru będzie staropolski poczęstunek. Na stołach pojawią się tradycyjne potrawy, inspirowane wiejską kuchnią, które pozwolą uczestnikom przenieść się w czasie. Organizatorzy zapowiadają prawdziwą ucztę smaków i wspomnień – zarówno dla podniebienia, jak i dla wyobraźni.
[REAKCJA_LAPKI]31615[/REAKCJA_LAPKI]
„Wesele Boryny” odbędzie się w środę, 27 sierpnia, o godzinie 17:45 w amfiteatrze przy Domu Polonii w Pułtusku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, co czyni je doskonałą okazją do spędzenia wieczoru w gronie rodziny i przyjaciół. To wydarzenie, które łączy pokolenia i przybliża bogactwo polskiej kultury.
[CGK]716[/CGK]
Tak nawiasem...11:54, 31.08.2025
Po raz pierwszy, od dawna, portal opublikował informację o imprezie przed samą imprezą. Tak sobie wyobrażam rolę portalu informacyjnego. Większość informacji o wydarzeniach tego typu jest po fakcie, czyli tzw. musztarda po obiedzie. Nie wiem w takim razie jak rozchodzą się informacje o imprezach wśród mieszkańców Pułtuska. Jedna pani drugiej pani...?
Wielki dramat w lutym, zielony raj w sierpniu
Żenujący poziom artykułu, wygląda jak wygenerowany przez ChatGPT. Drzewa w mieście muszą przechodzić zabiegi pielęgnacyjne, nie oznacza to jednak ogołacania niemal całej ich korony. Tutaj zabieg został wykonany bardzo nieprofesjonalnie, drzewa wyglądają jak rachityczne kikuty, nie dają cienia. Miną lata zanim korona wróci do przyzwoitego stanu...
zatroskany
20:46, 2025-08-31
„Wesele Boryny” w Pułtusku – darmowe wejście
Po raz pierwszy, od dawna, portal opublikował informację o imprezie przed samą imprezą. Tak sobie wyobrażam rolę portalu informacyjnego. Większość informacji o wydarzeniach tego typu jest po fakcie, czyli tzw. musztarda po obiedzie. Nie wiem w takim razie jak rozchodzą się informacje o imprezach wśród mieszkańców Pułtuska. Jedna pani drugiej pani...?
Tak nawiasem...
11:54, 2025-08-31
Znamy pełny kalendarz nowego roku szkolnego
W tym kalendarzu Pierwszy Maja będzie dwukrotnie. Piąta kolumna komunistyczna działa z ukrycia.
Tak nawiasem...
11:47, 2025-08-31
Asfaltowanie w Pułtusku. Te ulice będą zamknięte
U nosi nazwę mjr. Jana Kazimierza Mazura ;)
JoAnn
22:51, 2025-08-28