Zamknij
REKLAMA

Rząd na poważnie chce przejąć szpitale powiatowe

22:14, 21.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wiceszefa Ministerstwa Zdrowia Waldemara Kraskę zapytano w czwartek w Telewizji Republika m.in. o to, czy rząd szykuje przejęcie przez resort zdrowia szpitali powiatowych.

Myślę, że do końca marca zaprezentujemy opinii publicznej projekt dotyczący centralizacji szpitali powiatowych - zapowiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W jego ocenie niektóre podmioty lecznicze nie radziły sobie z epidemią COVID-19.

"Nie ukrywam, że nad takim projektem w tej chwili pracujemy. Myślę, że do końca lutego on już będzie gotowy. Myślę, że do końca marca ten projekt zaprezentujemy opinii publicznej i on będzie w konsultacjach" - powiedział Kraska.

"Epidemia pokazała właśnie, że niektóre podmioty lecznicze zdecydowanie nie radziły sobie z tym stanem epidemicznym, utrudniając niejednokrotnie dostęp pacjentów do świadczeń medycznych" - dodał.

W pierwszej połowie stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Wyjaśnił, że pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny, dlatego potrzebne są zmiany.

W połowie stycznia przedstawiciele samorządów podczas konferencji prasowej w Warszawie zaprotestowali przeciw centralizacji. Nazwali ją nacjonalizacją nawiązującą do czasów komunistycznych.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MarekMarek

1 0

Ło Matko, toż doktor dyrektor Roberto musi szybko ukończyć swój schron bojowy w Kacicach🤣 22:18, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bekazkogobekazkogo

0 0

Autistic Gajdo-screeching intesifies...
Szpital to tak "firma", której celem jest zarabianie pieniędzy. Jeśli MZ/NFZ przygotowuje rozporządzenia, katalog/koszyk usług medycznych pod umowy ze szpitalami w sposób nieprzemyślany oraz wydaje często denne dyspozycje rękami wojewodów, to skąd zdziwienie, że szpital optymalizuje zysk pod te idiotyczne wytyczne? Ktoś na górze nie podumał, a Pan interlokutor myli odwagę z odważnikiem, albo przyczynę problemu ze skutkiem. 10:05, 22.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%