Najnowsze informacje potwierdzają: tylko w ostatnich kilkunastu tygodniach ruszyły aż trzy nowe procedury administracyjne związane z dużymi projektami mieszkaniowymi.
W Grabówcu rozpoczęto postępowanie dotyczące budowy nawet 13 domów jednorodzinnych na działce położonej przy granicy lasu. Inwestor – osoba prywatna – ubiega się o wydanie decyzji środowiskowej, która jest kluczowym etapem w procesie planowania inwestycji. Domy mają powstać na działce nr 594, a całe osiedle zostanie wyposażone w pełną infrastrukturę techniczną.
[DW]29886[/DW]
Tymczasem na Popławach toczy się inna procedura – jeszcze bardziej znacząca z punktu widzenia urbanistyki. Burmistrz Pułtuska w kwietniu zwróciła się do trzech instytucji z prośbą o opinię na temat konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w związku z planowaną budową siedmiu budynków wielorodzinnych. Bloki mają stanąć na dwóch działkach tuż obok firmy „Kruszywa”.
[DW]28644[/DW]
To rewolucyjna zmiana dla tej okolicy, dotąd zdominowanej przez zabudowę jednorodzinną. Nowe bloki mogą przyciągnąć kilkaset nowych mieszkańców, a to oznacza potrzebę inwestycji w infrastrukturę, drogi i usługi społeczne.
Na tym nie koniec. W tej samej dzielnicy – na obecnie zarośniętej działce między ulicami Kwiatkowskiego a Piaskową – inny inwestor planuje postawić 8–13 domów jednorodzinnych. Działka przy ul. Tartacznej zyskać ma zupełnie nowy charakter – od dzikiej, porośniętej krzakami przestrzeni, do pełnoprawnego osiedla mieszkaniowego z drogami, mediami i zielenią.
To pokazuje, że lewobrzeżna część miasta staje się miejscem dynamicznego rozwoju mieszkaniowego, który jeszcze kilka lat temu koncentrował się głównie po prawej stronie Narwi, bliżej centrum i Rynku.
[REAKCJA_LAPKI]30612[/REAKCJA_LAPKI]
Jeśli wszystkie wspomniane inwestycje dojdą do skutku, w ciągu najbliższych lat powstanie nawet 100 nowych mieszkań po lewej stronie Narwi. Oznacza to wzrost liczby mieszkańców, większe zapotrzebowanie na usługi publiczne i zmiany w lokalnym krajobrazie.
Pozostaje pytanie: czy infrastruktura – szczególnie drogowa i edukacyjna – nadąży za rozwojem?
Jak z hałdy śmieci powstaje zielony teren
Mogli usypać wielką górę i zrobić stok narciarski
Roman
00:38, 2025-07-07
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
Polska węglem stoi, to nasze dobro narodowe, które powinniśmy wykorzystać. Walić należy zielony ład i lewacką utopię!
Złoty Rydwan
12:12, 2025-07-06
Ten miesiąc przeszedł do historii. Węgiel już nie jest
Atom jest najważniejszy, ale Pisiory hamulcowe (hamulcwelowe) jedną macką urządzali protesty przeciwko atomowi, drugą macką zamykali stare spółki jądrowe i trzecią macką zakładali nowe EJ1/PEJ. PiS z PSL wydał na spółki jądrowe 500 000 000 (500 mln zł) i naet miejsca nie znaleźli. Ale za to dali nam węgiel z przydziału za 3 000 zł/tona. Atom to podstawa.
Cały Tusk
10:32, 2025-07-06
Nie przejedziesz tą ulicą!
niedojda projektancik z powiatowego powinien to przyklepać 5+ lat temu. Przez ten czas były 4 protesty mieszkańców Starej ośki jak i nowych blokowisk o problemach komunikacyjnych. Dać spanie na kilkaset osób i dać jedną drogę xD. Do zwolnienia szkodnik, w simsach se projektuj i na czole pieczątki stawiaj
xD
10:26, 2025-07-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz