Zamknij
REKLAMA

Pułtuski Polmlek przejmuje nowe firmy. To dobry prognostyk dla miasta

00:34, 24.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Polmlek to największa w Polsce prywatna firma mleczarska ze stuprocentowym polskim kapitałem. Należy do dwóch pułtuskich właścicieli – Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego.

Jeszcze kilka dni temu można było stwierdzić (za stroną firmową), że "Grupa Polmlek w rankingu polskich mleczarni jest na drugim miejscu. 12 zakładów produkcyjnych, liczne powierzchnie magazynowe, wykwalifikowani pracownicy, unikalne receptury, nowoczesne technologie, dobre zaplecze logistyczne, a także hotele i pensjonaty".

Dziś to już przeszłość, ale pozytywna.

Polmlek - przypomnijmy: z główną siedzibą w Pułtusku, nasilił gospodarczą ekspansję.

Polmek kilka dni temu kupił spółkę Ceko - producenta wysokojakościowych serów żółtych, w tym marki Sery z Goliszewa. Przy okazji wzmocnił dotychczasowe marki produkowanych już wcześniej serów dojrzewających: Boryna, Jagna i Antek.

Teraz Polmlek złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kolejnej firmy mleczarskiej.

Chodzi o PHU Jagr spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warlubiu.

Założona koncentracja polegać ma na przejęciu przez spółkę Polmlek Grudziądz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Grudziądzu („Polmlek Grudziądz”) bezpośrednio kontroli nad PHU Jagr spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warlubiu („Jagr”).

Jagr działa w sektorze mleczarskim i jego działalność koncentruje się głównie na przetwórstwie śmietany i tłuszczów oraz produkcji masła. Głównymi produktami wytwarzanymi w zakładach produkcyjnych należących do Jagr są: masło, margaryna i smalec.

Jagr prowadzi działalność w przeważającym zakresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.W bieżącym roku Polmlek obhodzi 28 lecie istnienia na polskim rynku spożywczym.

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AdamAdam

3 0

Szkoda tylko że w Pułtusku brak zakładu pracy firmy... 16:23, 24.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

3 0

Trafna uwaga. 19:11, 24.04.2022


0%