We wtorek weszły w życie nowe przepisy dotyczące ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wprowadza je rozporządzenie Rady Ministrów z 10 maja, które jest nowelizacją rozporządzenia z 6 maja tego roku.
Rząd luzuje ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Od wtorku można organizować liczniejsze zgromadzenia. Natomiast kibice z Wielkiej Brytanii, którzy przyjadą na finał Ligi Europy z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, zostaną zwolnieni z kwarantanny.
Pozwala ono na organizowanie i uczestnictwo w liczniejszych niż do tej pory manifestacjach. Obecnie zakazuje ono organizowania i uczestnictwa w zgromadzeniach (organizowanych na postawie zawiadomienia) więcej niż 25 osobom. Dotąd mogło w nich uczestniczyć zaledwie 5 ludzi.
Od 29 maja na podstawie przepisów nowego rozporządzenia w manifestacjach, protestach oraz innego rodzaju zgromadzeniach (organizowanych na postawie zawiadomienia) będzie mogło brać nie więcej niż 50 osób. Utrzymana została odległość 100 metrów pomiędzy zgromadzeniami.
Rozporządzenie z 10 maja zwalnia z konieczności odbycia kwarantanny brytyjskich kibiców, którzy przyjadą 26 maja do Gdańska na finał Ligi Europy, aby oglądać mecz Manchester United i hiszpańskiego Villarreal CF. Jest jeden warunek - muszą mieć negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem polskiej granicy.
Nowe przepisy znoszą pięćdziesięcioprocentowy limit udostępnionych pokoi w przypadku zakwaterowania żołnierzy i pracowników cywilnych wojska.
Dotyczą one również obiektów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury dla aplikantów aplikacji sędziowskiej i aplikacji prokuratorskiej, w tym aplikacji prowadzonych w formie aplikacji uzupełniającej, oraz innych osób zaangażowanych w wykonywanie zadań dotyczących działalności Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Ograniczenia w hotelarstwie - poza wyjątkami - obowiązują na mocy rozporządzenia z 6 maja do 5 czerwca. (PAP)
wnk/ lena/
Zd18:35, 11.05.2021
Rząd to może sobie poluzowac gumkę w gaciach
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Coraz więcej Polek i Polaków mówi im „tak”
To nie Polacy żenią się z ukrainkami tylko Ukrainki z Polakami...
Czas
09:40, 2026-02-12
Jan Zalewski złożył urząd pułtuskiego Starosty
przypadek, układy i brak kompetencji - Kariera Nikodema Dyzmy , wydanie powiatowe
Truskolaski
09:29, 2026-02-12
Starosta Zalewski jeszcze popracuje
No jak zwykle, redaktor po raz kolejny nie stanął na wysokości zadania. Ogólna cisza i tylko zdawkowe informacje w temacie. Szkoda, że mamy taka prasę lokalną. Bo jakby ktoś z opozycji coś ... , to oczywiście zdolności twórcze by się ujawniły.
Obiektywny
07:49, 2026-02-12
Pułtusk patrzy na Narew
Gregorz Braunowicz z Jarusiem Kaczyńskim i ruską kurfą ziobrem na obczyźnie nas uratują. Najbardziej Polscy patrioci na Węgrzech i Rosji
roland
23:25, 2026-02-11