Zamknij

Ależ "Kręciły tą ręką". Zobacz jak wygrały winnickie Liderki

08:02, 14.09.2021 | TS
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 10-12 września winniczanki wzięły udział w IV Ogólnopolskim Turnieju "Kręć tą ręką cup rocznik 2008" w Kowalu pod Włocławkiem.

Organizatorem był AZS Włocławek i oprócz gospodyń wystąpiły zespoły UKS "Orlik" Kowalewo Pomorskie, APR "Gladiator" Oborniki Wielkopolskie, SPR "Pabiks" Pabianice, CHKS Łódź oraz Handball MKS "Pogoń" Siedlce.

Graliśmy najbardziej "sprawiedliwym" systemem czyli "każdy z każdym".

Na rozpoczęciu dziewczęta mogły zrobić sobie zdjęcie ze Sławomirem Szmalem czyli swego czasu najlepszym zawodnikiem na świecie i jednym z głównych filarów ekipy Bogdana Wenty, która zdobywała medale mistrzostw świata.

W jedynym naszym piątkowym spotkaniu zagraliśmy z ekipą gospodyń i po bardzo ciekawym, szybkim spotkaniu wygraliśmy 28:18.

W sobotę przeżyliśmy dosłowny maraton.

Cztery spotkania 2 x 20 minut z bardzo silnymi ekipami. To, że "przeżyliśmy to cud" a jeszcze większy, że w takiej formie.

W pierwszym meczu sparowaliśmy z koleżankami z Obornik Wielkopolskich i po ciężkich bojach zwyciężyliśmy 22:18.

Kolejnym przeciwnikiem była ekipa CHKS Łódź, która w czerwcu na winnickim turnieju zajęła II miejsce. Po pierwszych pięciu minutach przegrywaliśmy aż 1:6 i widać było, że gramy bojaźliwie. Bierzemy czas, uspakajamy emocje i po kolejnych piętnastu minutach schodzimy na przerwę wygrywając 9:8. Druga połowa to gra bramka za bramkę.

Niestety na w końcówce robimy zbyt wiele błędów i przeciwniczki wychodzą na trzybramkowe prowadzenie i to na dwie minuty przed końcem spotkania. Nasze dziewczęta mają charakter i gonią. Końcowa syrena, na tablicy 23:24 dla przeciwniczek ale my mamy rzut wolny bezpośredni z prawie połowy boiska i ku naszej radości Olga zamienia go na bramkę. Remis 24:24 który nie krzywdzi żadnej z ekip bo mecz był pełen emocji.

Ostatnich dwóch sobotnich spotkań obawialiśmy się bardzo, ponieważ dwa pierwsze kosztowały nas dużo "zdrowia" a zarówno dziewczęta z Siedlec jak i Pabianic potrafią biegać.

W maju w Winnicy koleżanki z Siedlec pokonały nas ale teraz to my nie pozostawiliśmy złudzeń kto jest lepszy i wygraliśmy 22:16. Podobnie, pomimo starań ekipy z Pabianic to my wygrywamy mecz 24:14. Po tak intensywnym dniu, późnym wieczorem delektowaliśmy się pyszną pizzą.

W niedzielę czekało nas jedno spotkanie z zespołem z Kowalewa Pomorskiego, który wygrał wszystkie swoje spotkania. Winniczanki bardzo chciały wygrać i było to widać w nerwowości podczas gry. Dużo chęci i dużo błędów. Pomimo tego i osłabienia jakim była kontuzja Kingi Czyżewskiej Liderki potrafiły w trudnych chwilach przechylić szalę na swoją korzyść. Wygrywamy 13:11 i...

zajmujemy pierwsze miejsce w turnieju.

Każda z dziewcząt zasłużyła na wielkie brawa, za postawę, charakter i nieustępliwość do końca.

Wyróżnienie z zespołu otrzymała Blanka Dygus a najlepszą bramkarką turnieju i to bezsprzecznie została Weronika Kiela.

Dziękujemy za wsparcie Panu Wojciechowi Jamiołkowskiemu Prezesowi naszej winnickiej mleczarni.

Już w najbliższy weekend jedziemy na turniej do Cegłowa gdzie w sobotę będziemy rywalizować ze starszym rocznikiem 2007 a w niedzielę nasze maluszki z 2010-12 pokażą co do tej pory się nauczyły.

 

Skład Winniczanek:

Olga Gołębiewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Zosia Brzozowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Karolina Mączyńska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Sandra Andryszczyk, Blanka Dygus, Kinga Czyżewska.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

 

(TS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%