Zamknij

Winniczanki wygrywają w rundzie finałowej

08:28, 22.11.2021 . Aktualizacja: 08:28, 22.11.2021
Skomentuj Turniej pokazał jaki potencjał mają Liderki Turniej pokazał jaki potencjał mają Liderki

Od ostatniego meczu Liderek minął już prawie miesiąc i było to widać na pierwszym finałowym turnieju najlepszej szóstki Mazowsza w Cegłowie 21 listopada.

Winniczanki rozpoczęły zmagania od gry z koleżankami z Siedlec. Od pierwszego gwizdka grały jakoś ospale, jakby na zwolnionych obrotach. Nie wykorzystują aż pięciu rzutów karnych i efekt mógł być jeden. Do przerwy to Siedlczanki wygrywają 9:11. W drugiej odsłonie Liderki poprawiły tempo i gonimy. Skutecznie. Na trzy minuty przed końcem meczu wygrywały już 21:14 i mogły zagrać winnickie maluszki. Tracą One trzy bramki i ostatecznie Liderki wygrywają 21:17. Dużym plusem tego spotkania jest to, że dziewczęta z Winnicy potrafiły podnieść się po pierwszej połowie i dogonić bardzo dobra ekipę z Siedlec. Brawo!!!

Piętnaście minut po pierwszy spotkaniu czekała winniczanki potyczka z gospodyniami z Cegłowa, które niespodziewanie pokonały Siedlczanki. Liderki trzymają kciuki za Cegłów, ponieważ zawsze będzie kojarzył się im z przyjacielem śp. Stasiem Wójcikiem. Z podziwem patrzą na pracę Pani trener Olgi Zyglarskiej i kierownika Pana Ryszarda Szczęśniaka.

Pierwsza połowa podobna do tej z meczu z Siedlcami. Winniczanki grają jak nie one. Karne, znowu trzy niewykorzystane a do tego solidnie obite słupki i poprzeczka. Schodzą do szatni prowadząc 8:6. Dopiero w drugiej połowie udaje się odskoczyć od bardzo ambitnie grających Cegłowianek. W końcówce 18:11 dla Liderek a walczące w ostatnich minutach maluszki tracą tylko dwie bramki. Liderki wygrywają więc 18:13 i to cieszy!!!

Ogromne podziękowania dla Rodziców dziewcząt z Cegłowa za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodniczek, opiekunów i jak zawsze wspaniałą atmosferę.

Turniej ten pokazał jaki potencjał mają Liderki. Wygrywają pomimo, że grają jeszcze "falami" a gdy pokazują co potrafią to ręce same składały się do oklasków.

Starszaki czeka teraz przerwa ligowa aż do stycznia ale nie znaczy to, że nic się nie będzie działo.

Już jutro Liderki jadą na mistrzostwa Mazowsza LZS do Siedlec, 28 listopada najmłodsza grupa klas I-III zagra turniej w Siedlcach, 4 i 5 grudzień kolejne turnieje dla roczników 2010 i 2008, 11 grudnia liga rocznika 20210 w Winnicy i 18 grudnia ten sam rocznik zagra ligę w Warszawie. Tak więc w 2021 roku jeszcze będzie się działo.

Trzymajmy kciuki za dziewczęta, które są Dumą Winnicy i naszego Powiatu.

Podziękowania za pomoc dla winnickiej mleczarni na czele z Panem Prezesem Wojciechem Jamiołkowskim bez której gra Winniczanek w lidze byłaby po prostu niemożliwa.