To dobra wiadomość nie tylko dla rodziców, ale także dla dziadków, którzy często wspierają rodziny w organizacji opieki. Tak wczesne zarządzenie pozwala realnie zaplanować urlopy, wyjazdy i domowe grafiki.
Zgodnie z zarządzeniem, w okresie wakacyjnym przedszkola będą pracować naprzemiennie. Oznacza to, że część placówek będzie zamknięta w lipcu, a część w sierpniu, zapewniając jednocześnie dyżury wakacyjne.
W czasie, gdy jedno przedszkole ma przerwę, inne placówki pełnią dyżur wakacyjny. Dyrektor przedszkola czynnego w danym miesiącu ma obowiązek zorganizować opiekę zarówno dla swoich wychowanków, jak i – w miarę możliwości – dla dzieci z innych przedszkoli. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie zapotrzebowania przez rodziców oraz uzgodnienie pomiędzy dyrektorami placówek.
Rodzice zainteresowani pobytem dziecka w przedszkolu podczas wakacji muszą pamiętać o terminach. Do 18 czerwca 2026 roku dyrektorzy przyjmują zgłoszenia od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli w roku szkolnym 2025/2026. Wypełnione wnioski oraz deklaracje woli zapisu należy przekazać do 23 czerwca 2026 roku.
Tak wczesne ogłoszenie harmonogramu to wiadomość, która zasługuje na odnotowanie. Rodzice nie muszą już planować urlopów „w ciemno”, a dziadkowie mogą z wyprzedzeniem zaplanować pomoc przy opiece nad wnukami. To przykład decyzji, która realnie ułatwia codzienne życie mieszkańców gminy.
::news{"type":"see-also","item":"36026"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rondo, chodniki i nowe jezdnie!
Niemożliwe! Przecież wszystko wstrzymał i rozkradł TFUSK z KOŁALICJO!!1! Złotodvpny Rydwanik tak powiedział przecież to tak jest. Na respublice tv chwała wielkiej rosji - tak mówili
Puł tusk
23:41, 2026-04-03
Pacjenci z powiatu pułtuskiego powinni przeczytać
Ciekawe o ile miesięcy byśmy dluzej pociągnęli, gdyby nie konieczność zaplaty żydowskiemu Pfizerowi dogadanwmu przez PiS Morawieckiego. 6 000 000 000 PLN za szczepionki których nie odebraliśmy a musimy zapłacić dzieci indolencji rządów PiS
sun tsu
23:38, 2026-04-03
Pacjenci z powiatu pułtuskiego powinni przeczytać
Czyli nie dostanę tych usług których nigdy nie dostanę? Wow, ale różnica. Wieksze limity na studia lekarskie, bo czymze jest 500 zl za 10 minut w gabinecie. Niech jadooo!!! Filcyjnie pozatruudniani, jednoczesnie w kilku miejscach dyzury. Nagle NFZ mowi basta w marcu a nie w sieepniu i wrześniu jak zawsze od 20? 25 lat? Od kiedy zniknęły książeczki rumowskie to wygląda identycznie z limitami i umowami NFZ. Kasta niech zwolni miejsca na studia, wtedy bialorusin pijany z Ukrainką Cie nie zabiją koszac kilka tysi za dyżur
lelo
23:35, 2026-04-03
Nie tankuj dziś! Jutro w Pułtusku zapłacisz mniej
Jak PiS stosuje ten sam mechanizm obnizki VAT, bez rezygnowania z marzy, ale z jej zwiekszeniem, by okrasc Polaków skuteczniej, to dobrze. jak PO stosuje mechanizm obniżenia ceny paliwa przez zejscie z VATu bez ruszania marży, to niedobrze. Czego nie rozumiesz, włącz myślenie xD.
ON Off
23:24, 2026-04-03