Zamknij

Światowy gigant Microsoft pisze o gminie Pokrzywnica

09:45, 12.05.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie poglądowe; pixabay.com
REKLAMA

Firma Microsoft przeprowadziła badania i analizę cyfrowej transformacji w polskich szkołach. A wśród takich potęg samorządowych jak Warszawa, Radom czy Lublin, znalazła się też nasza gmina Pokrzywnica.

Na naszych oczach polska szkoła przechodzi właśnie cyfrową transformację, którą znacznie przyspieszył nieoczekiwany wybuch pandemii w 2020 roku. Było to niemałe wyzwanie – zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i psychologicznym. Samorządy polskich miast, gmin i województw poradziły sobie z nim w różny sposób i różne były ich drogi do sukcesu - czytamy na stronie  customers.microsoft.com.

Jak oceniono pułtuską gminę?

Samorząd zakupił dla wszystkich szkół na terenie gminy pełny pakiet aplikacji Microsoft 365 dla Edukacji – uczniowie mają dostęp do klasycznych aplikacji pakietu Office w najnowszej wersji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher i Access na 15 urządzeniach prywatnych (pięciu komputerach, pięciu tabletach, pięciu smartfonach) oraz innych aplikacji Office 365 Education dostępnych w ramach planu Office 365 A1. Ta decyzja bardzo opłaciła się w obliczu przejścia na zdalne nauczanie.

Lekcje online odbywają się w całych klasach, ale także indywidualnie i w małych grupach, z wykorzystaniem wideoczatu oraz notesu zajęć OneNote Class Notebook, który pozwala nauczycielom na nadzorowanie postępów uczniów i zastępuje tablicę oraz uczniowskie zeszyty. Z kolei do tworzenia sprawdzianów używana jest aplikacja Forms.

Microsoft Teams nie tylko ułatwił kontakt szkoły z uczniami i rodzicami, ale także pozwolił na skuteczną komunikację pomiędzy samymi nauczycielami – stworzono zespoły klasowe oraz zespoły pedagogów uczących w danej klasie i specjalistów.Rozwiązania cyfrowe wspierają również funkcje dyrektorów szkół, dzięki czemu mogą oni wysyłać dokumenty do nauczycieli, uczniów i rodziców, prowadzić wirtualny pokój nauczycielski, a także organizować zdalne rady pedagogiczne, podczas których możliwe jest między innymi głosowanie.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%