Zamknij

Jubileusz proboszcza z Zambsk Kościelnych

22:23, 13.06.2021 | J.K
Skomentuj Fot. KM
REKLAMA

8 czerwca br. grupa kapłanów naszej diecezji płockiej obchodziła jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Świętowanie rozpoczęli od Eucharystii w kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. W tym gronie był proboszcz parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych (gm. Obryte) ks. mgr Tomasz Lemański.

Księża – jubilaci wstąpili do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku w roku 1990. Opiekunem kursu był ks. kan. dr Bogdan Czupryn (pułtuszczanin!). Święcenia kapłańskie przyjęli w katedrze w Płocku 8 czerwca 1996 roku z rąk bp. Zygmunta Kamińskiego.

„Kapłan jest bowiem z ludu wzięty i dla ludzi ustanawiany” i stąd słowa mojego podziękowania kieruję do przedstawicieli Władz naszej Gminy i Powiatu, do Dyrekcji i nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkół, do dzieci, młodzieży, moich wspaniałych współpracowników pani Organisty... i jej męża oraz pana Marka – Kościelnego, do posługujących w Gnojnie i Przeradowie oraz opiekujących się tamtejszymi kaplicami, do młodzieży skupionej wokół parafii a zwłaszcza do tak licznie służących do Mszy św. ministrantów i starszych i młodszych, z których liczę, że doczekam się kolejnych następców, którzy ńdrogę życia kapłańskiego - powiedział Jubilat w trakcie uroczystego nabożeństwa.

Ksiądz Tomasz Lemański urodził się 21 maja 1971 r. w Żurominie, imieniny obchodzi 3 lipca. Jest absolwentem UKSW na Wydziale Teologii.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KatolikKatolik

0 0

"... z ludu wzięty i dla ludzi ustanawiany", a dziękuje, nie zwykłym ludziom, a włodarzom i osobom na stanowiskach. Już go przekabacili. 10:01, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%