Zamknij

Więcej zdjęć z odwiedzin Pierwszej Damy w powiecie pułtuskim

11:51, 19.11.2022 MRiRW/Marek Szyperski Aktualizacja: 11:57, 19.11.2022
Skomentuj

Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” to pilotażowy projekt Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przygotowany we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jego inauguracja odbyła się 14 października z udziałem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Golądkowie, w powiecie pułtuskim.

[ZT]11957[/ZT]

W uroczystości uczestniczyli także: wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, pełnomocnik rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych, sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka oraz szef gabinetu politycznego Przemysław Bednarski. Obecni byli również: pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa, sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński i prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halina Szymańska.

– Projekt ma być przygotowaniem członków Kół Gospodyń Wiejskich do cyfryzacji, do korzystania z jej dobrodziejstw. Ma on przyczynić się do przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i pomagać w codziennym życiu, także w takich prozaicznych czynnościach, jak np. robienie przelewów przez Internet. Dzięki takim działaniom możliwe jest szerokie upowszechnianie wiedzy cyfrowej – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Projekt realizowany jest przez „Edukację Bez Barier - Fundację Na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce” we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i objęty jest patronatem honorowym wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka.

[FOTORELACJA]808[/FOTORELACJA]

Adresowany jest do osób zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich, które są w różnym wieku, cechują się różnym poziomem wykształcenia, umiejętnościami technicznymi i różnymi potrzebami oraz preferencjami.

Szkolenia mają na celu zmniejszenie zjawiska wykluczenia cyfrowego i społecznego kobiet i społeczności wiejskich, ułatwienia im i ich rodzinom codziennego funkcjonowania oraz zwiększenia dostępu do wielu dziedzin życia, co pośrednio przyczyni się do zrównoważonego rozwoju wsi.

 

(MRiRW/Marek Szyperski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%