Aktualności pułtuskie. Najnowsze wiadomości i informacje Pułtuska i gmin powiatu pułtuskiego

Zamknij
WAŻNE

Region / Zatory

Bieżące wiadomości i informacje lokalne z Pułtuska i powiatu pułtuskiego

Rada Gminy Zatory podczas sesji 5 maja 2026 roku podjęła uchwałę o utworzeniu Samorządowego Żłobka w Zatorach. To ważna decyzja dla młodych rodzin z terenu gminy, które od dawna czekały na lokalną placówkę opieki dla najmłodszych dzieci.
Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy Zatory, która odbyła się 5 maja, Radni jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy Zatory absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. To jedno z najważniejszych głosowań w samorządowym kalendarzu, stanowiące wyraz zaufania oraz potwierdzenie prawidłowej realizacji finansów gminy.
W gminie Zatory trwają poszukiwania zaginionej jałówki rasy Limousine. Zwierzę zniknęło w nocy z jednego z gospodarstw rolnych, a jego właściciele apelują o pomoc do mieszkańców regionu.
W niedzielę 5 maja w Zatorach odbyły się parafialne obchody Dnia Strażaka, święta szczególnie ważnego dla druhów. Uroczystości poprzedziły oficjalny dzień obchodzony 6 maja, kiedy w całej Polsce wspomina się św. Floriana – patrona strażaków. To właśnie on, jako rzymski żołnierz i męczennik, zasłynął z odwagi i niesienia pomocy, dlatego od wieków symbolicznie opiekuje się tymi, którzy walczą z żywiołem ognia.
W samym sercu Zator realizowana jest inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat. Chodzi o doskonale znany wszystkim skwer u zbiegu ulic Jana Pawła II i Strażackiej – miejsce, które każdy w Zatorach widział przynajmniej raz. Teraz przechodzi on kompleksową przemianę, która całkowicie odmieni jego charakter i funkcjonalność.
W ośrodku szkoleniowym w Pionkach przeprowadzono część praktyczną oraz egzamin końcowy na dowódców OSP. W szkoleniu udział wzięli druhowie Marek Linka, Bartosz Kluczek oraz Marcin Izbicki. Cała trójka z powodzeniem ukończyła kurs i zdała egzamin, zdobywając uprawnienia dowódców. To ważne wyróżnienie, ale przede wszystkim konkretne kompetencje, które mogą mieć znaczenie podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Zatory otrzymały nowe umundurowanie bojowe przekazane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nowy sprzęt znacząco poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków podczas akcji ratowniczych. To kolejny dowód na to, że aktywność i zaangażowanie lokalnych OSP są realnie doceniane.
Urząd Gminy Zatory rozpoczął ankietyzację mieszkańców posiadających przydomowe kompostowniki w związku z przygotowaniem rocznego sprawozdania z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi. Zebrane dane są niezbędne do wyliczenia poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów, wymaganego przepisami prawa.
Zwykła górka, a zrobiła więcej dla lokalnej integracji niż niejeden oficjalny projekt. W piątkowe popołudnie do Drwał zawitali dziennikarze TVP, by zobaczyć zimową inicjatywę, która powstała oddolnie, z potrzeby serca i… sprzyjającej pogody.
Walne Zebrania Sprawozdawczo-Wyborcze w jednostkach OSP to jeden z najważniejszych momentów w roku działalności strażaków-ochotników. W Pniewie właśnie podsumowano 2025 rok, udzielono absolutorium zarządowi i wybrano nowe władze jednostki, które poprowadzą ją przez kolejne lata służby mieszkańcom.
Pałac Zatory to miejsce o imponującej przeszłości, której początki sięgają XVIII wieku. Przez lata był własnością znamienitych rodów, a jego najbardziej znanymi mieszkańcami była rodzina Radziwiłłowie, jedna z najpotężniejszych dynastii dawnej Rzeczypospolitej.
Gdy temperatury spadają poniżej zera, liczy się szybka reakcja i zwykła ludzka uważność. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Pniewie pokazuje, że empatia nie ma wieku i że pomoc nie zawsze wymaga syren i wozów bojowych.
Akcja charytatywna „Paczuszka dla Maluszka” zakończyła się sukcesem w Gminie Zatory. Mieszkańcy, szkoły, strażacy i przedsiębiorcy wspólnie wsparli Dom Samotnej Matki z Dziećmi w Kraśniewie. To kolejny dowód, że lokalna solidarność w powiecie pułtuskim naprawdę działa.
Urząd Gminy w Zatorach ujawnił szczegółowe warunki pracy na nowym stanowisku urzędniczym. Zatrudnienie przewidziano na 1/2 etatu, z możliwością stałej umowy. To propozycja dla osób szukających stabilnej pracy w samorządzie powiatu pułtuskiego.
Wójt Gminy Zatory ogłosił otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. obronnych, zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. Praca będzie wykonywana w siedzibie urzędu przy ul. Jana Pawła II 106 w Zatorach.

OSTATNIE KOMENTARZE

Rząd przyjął nowe przepisy przeciw szarlatanom

Szpitale dostają pieniądze na planowane usługi zgodnie z umowami, lekarze zarówno Ci na etacie jak i na kontrakcie dostają pieniądze od szpitali. Obsługa pielęgniarska, salowe, wspierający, administracja na etatach dostają pieniadze, ale ci na samozatrudnieni, i na smieciowkach już niekoniecznie (taką formę zatrudnienia obsługi preferuje Gajda i gajdamedy). Niektóre szpitale wg własnego widzimisię decydują się wstrzymywać zabiegi pacjentów oczekujących robiąc sobie pożyczkę krótkoterminową z pieniędzy funduszu na te usługi, bo nie otrzymali zielonego światła ani kasy na realizacje ponadkontraktowe od nfz. Szpitale robią sobie z pacjentów zakładników przed opinią publiczną, NIL i NFZ. Jeśli budowlaniec bierze kasę z góry od nowego klienta to ma mu realizować usługę, a nie kompensować sobie zaległości w płatnościach za zrealizowane usługi poprzednim klientom.

homda

19:53, 2026-05-15

Rząd przyjął nowe przepisy przeciw szarlatanom

NFZ trwoni miliardy na własną administrację, szpitale nie dostają pieniędzy, pacjenci płacą ogromne pieniądze za prywatne wizyty... a mimo tego dają jeszcze miliony na owsiki i inne fundacje-wyłudzacje. Czyli pieniędzy w kieszeniach nie brakuje. Skoro mają tak dużo, to trzeba ich łupać! - to motto cwaniaków.

Tak nawiasem...

10:02, 2026-05-15

Rząd przyjął nowe przepisy przeciw szarlatanom

A ci z dyplomami i wykształceniem, którzy popełnią kardynalne błędy lekarskie, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności? Albo imigranci-lekarze, którzy nie znają języka polskiego, ale legalnie leczą za wielkie pieniądze? Papiery są ważniejsze od rezultatów leczenie. Niektóre pewnie kupione. Kiedyś znajomy gangster chwalił się - Bryka jest kradziona, ale prawo jazdy to kupiłem.

Tak nawiasem...

09:53, 2026-05-15

Koniec taniego paliwa? Minister podał termin CPN

Polaczku przestań fantazjować, czy doczytałeś, że musieliśmy przewozić te paliwo na własny koszt, czy nie doczytałeś jakie to są potężne ilości paliwa z czego Orlen nie ma przychodu i dziurę budżetową łata podwyżką ceny paliwa dla Polaków? Czy lektorat tvn-owskich półgłówków to rozumie?

Złoty Rydwan

09:21, 2026-05-15