76 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.
O bohaterach Sierpnia 1944 pamiętają też pułtuszczanie. W ostatnich dniach Marysia Komsta odwiedziła koleiny raz powstańca warszawskiego, panią Halinkę Rogozińską. Tym razem zawiozła sękacz z firmy Eko z Mazowsza. Ciasto przygotował Krzysztof Nuszkiewicz i wręczył Marysi aby przekazała powstańczyni. Pani Halinka była zachwycona niespodzianką. Przekazała podziękowania na ręce Marysi dla Krzysztofa Nuszkiewicza wyrażając pozytywną opinię na temat znakomitego ciasta przygotowanego z ekologicznych produktów.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
💧 Winnica bez bezpiecznej wody! Sanepid ostrzega
Ale kiszka tak to w ogóle nie powinno być skąd ta Cola tam? 🤔
Czas
09:35, 2025-10-18
Ważna decyzja prezydenta. Staż pracy liczony inaczej
Doliczanie okresu pracy na umowach zlecenia już dawno powinno być wliczane bo tak pracują miliony mimo, że nie odprowadzają składek to płacą podatki okrężną drogą przy zakupach czegokolwiek. Tak czy owak państwo się bogaci a ci ludzie pozostają bez pełnych świadczeń.
Czas
09:32, 2025-10-18
Wprowadzili ten obowiązek
W tym przypadku akurat dobrze bo tymi hulajnogami to po osiedlach i na przy osiedlowych drogach to nawet sztuki akrobatyczne wykonywali. O wypadek nietrudno.
Czas
09:27, 2025-10-18
Gigant zamyka browar z wielowiekową tradycją
Kolejne Srebra Rodowe Polaków zostają rozgrabione. Polska firma, która powstała w czternastym wieku zostaje zlikwidowana, ludzie wylatują na bruk. Czy Tusk i #Koalicja13grudnia to jest dobre rozwiązanie dla Polski?
Złoty Rydwan
13:37, 2025-10-16