Dzięki współpracy samorządów Pułtuska, powiatów legionowskiego i ciechanowskiego oraz wsparciu wojewody mazowieckiego, transport publiczny w regionie wchodzi na zupełnie nowy poziom.
Nie to, że może, ale już na pewno – Pułtusk z nowym rokiem zyska oczekiwane połączenia autobusowe. To prezent pod wspólną choinkę dla mieszkańców – podkreśla starosta Jan Zalewski.
Jedną z najważniejszych nowości są połączenia Pułtusk–Ciechanów, realizowane w dwóch wariantach tras. Linia 25 poprowadzi autobus przez Gołymin-Ośrodek, natomiast linia 26 przez Gzy, Gotardy, Gąsocin, Sońsk i Gołotczyznę. To ogromna szansa dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy dotąd byli skazani na samochód lub skomplikowane przesiadki.
Nowe linie otrzymają status użyteczności publicznej, co oznacza stabilne finansowanie i ciągłość kursów. Skorzystają na tym uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz osoby pracujące w Ciechanowie. Dla wielu rodzin będzie to realna oszczędność czasu i pieniędzy.
Drugim filarem zmian jest połączenie Pułtusk – Zatory – Zegrze Południowe. Dokumenty przewidują dwie relacje: przez Zatory i Popowo Kościelne (linia 23) oraz przez Dzierżenin i Serock (linia 24). Autobusy połączą kilka gmin i powiatów, tworząc spójną siatkę komunikacyjną.
Dojazd do Zegrza oznacza łatwy dostęp do kolei i dalszych przesiadek w kierunku Warszawy. To dobra wiadomość zarówno dla osób dojeżdżających codziennie do pracy, jak i dla młodych mieszkańców planujących naukę poza regionem. Zyska także lokalna turystyka i weekendowa mobilność.
Obecnie trwają prace nad szczegółowymi rozkładami jazdy, które mają być dopasowane do realnych potrzeb mieszkańców. Samorządowcy podkreślają, że to dopiero początek odbudowy transportu publicznego w północnym Mazowszu. Pułtusk wyraźnie zaznacza swoją obecność na komunikacyjnej mapie regionu.
::addons{"type":"only-with-us", "color":"white"}
Nowe linie autobusowe to konkretna zmiana jakości życia, a nie tylko obietnice. Od 2 stycznia Pułtusk rusza w nowym kierunku – dosłownie i w przenośni.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Nowoczesne państwo, nowoczesny mandat
Jak nie wydaje się że niektóre komentarze się okazały kłujące dla niektórych. A pies was zganiał ❗😡
Czas
23:13, 2026-01-06
Zniknęły schrony w Pułtusku? Nowe dane niepokoją
Skoro Tusk naznaczył linię obrony kraju przed atakiem Rosji i Białorusi wzdłuż Wisły na zachód w stronę Niemiec, to po co po wschodniej stronie schrony❓
Złoty Rydwan
11:01, 2026-01-06
Nowoczesne państwo, nowoczesny mandat
Co za radość 😭 Złodzieje rozkradli w 2 lata skarbiec Polski, a teraz każą policji wlepiać mandaty za wszystko i na siłę aby się choć trochę budżet państwa spiął.
Złoty Rydwan
08:41, 2026-01-06
Nowoczesne państwo, nowoczesny mandat
Żadna to radość z tych płatności bezgotówkowych. Bo kiedyś zniknę gotówkę to już będzie tylko obowiązkowe niewolnictwo i powszechna kontrola wydatków.
Czas
12:23, 2026-01-05