Przy szpitalu powiatowym Gajda - Med przeprowadzono dziś testy możliwości transportu lotniczego próbek medycznych do Warszawy.
Obecnie, taki transport odbywa się samochodami firmy medycznej ALAB. A w trakcie epidemii i walki z ogniskami zakażenia, prędkość ma znaczenie. Dlatego w szpitalu testowano możliwość przyspieszenia dostarczania pułtuskich próbek do Warszawy przy pomocy drona. Zdaniem uczestników i obserwatorów testu, to jest możliwe i to bez najmniejszych problemów.
Dron firmy Farada trasę do Warszawy pokona w ok. 45 minut, lecąc na wysokości 150 m, wydzielonym korytarzem powietrznym i z maksymalną prędkością do 75 km/h/. Co ważne statek emituje swój własny sygnał z transpondera, dzięki czemu jest widoczny dla innych podniebnych jednostek. Dron sterowany jest zdalnie, z centrali firmy w Warszawie.
Dziękuję dyrektorowi Markowi Kordowskiemu za pomoc
Roberto15:55, 08.12.2020
Gairloch będzie mieć radisx
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Czy w Pułtusku zabraknie wody w studniach?
Wiele ludzi ma głębinówki co będzie jeszcze mocniej pogarszac sprawry
Karli
21:35, 2026-02-01
Pilna decyzja w gminie Gzy
Ha ha trochę mrozku już paraliz Kiedyś były większe nikt nawet nie myślał o zamykaniu
Karlo
21:25, 2026-02-01
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
Nareszcie!!!! Miasto jest dla ludzi, a nie samochodów.
Mazowszanka
14:08, 2026-02-01
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
Dlaczego na rynku od 15 lat tak trudno kupić coś od rolnika? Płacz że markety mordują rolników marżami. Na rynku wielu siedzi z rzeczami z bronisz w cenie podobnej do tej z marketu (eu/azja) robiąc marketom zero konkurencji. Rolnik ze swoimi rzeczami przyjedzie raz na tydzien jak utrafisz. Na świńskim rynku mam wrażenie że podobnie, nikt już prawie swoimi płodami nie handluje. Gdzie ci narodowiprotestujący rolnicy upłynniają swoje płody i dlaczego drożej niż hiszpańskie w markecie?
hart slaskiy
11:24, 2026-02-01