Zamknij

Radni jednak podejmą decyzję o zwolnieniu

12:01, 03.03.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W związku z przedłużeniem stanu epidemiologicznego, którego skutkiem jest, m. in. zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie gastronomii, co generuje znaczne straty po stronie przedsiębiorców, władze Pułtuska zaproponowały zwolnienie z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

W styczniu weszła w życie ustawa wprowadzająca przepisy dotyczące wsparcia m.in. możliwość, aby lokalne władze samorządowe wsparły właścicieli przymusowo zamkniętych lokali gastronomicznych umarzając im obowiązkowe opłaty za koncesje na alkohol w 2021 roku.

W naszym mieście ma to konkretnie dotyczyć zwolnienia z III raty zezwolenia, wnoszonej za rok 2021. Uchwała przewiduje też, zwrot w wysokości lll raty opłaty pobranej od przedsiębiorców,którzy już wnieśli opłatę do 31 stycznia 2021 r. za korzystanie z zezwoleń.W Pułtusku, na rok bieżący zaplanowano wpływy koncesyjne za alkohol w wysokości 600 000 zł.

Ustawa o przeciwdziałaniu COVID-19 nie daje możliwości tego typu zwolnień działającym w gminach sieciom handlowym płacącym po kilkanaście tysięcy za koncesję (Dino, Biedronka, Lidl, Tesco itp.)

O sprawie pisaliśmy w styczniu br.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%