Zamknij

Znamy harmonogram prac przy rondzie

06:15, 18.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Pracownicy Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów, którzy wczoraj rozpoczęli prace przy przebudowie ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zapewniają, że prace zostaną ukończone w III dekadzie września br.

Wczorajsza inauguracja przebudowy zapowiedziała użytkownikom pułtuskich dróg, co będzie ich czekało w ciągu kolejnych 12 tygodni. Mimo, że prace rozbiórkowe i ziemne prowadzono tylko na poboczu ulicy Daszyńskiego - od ronda do ul. Nowy Rynek, zatory drogowe tworzyły się na ulicach Daszyńskiego, 3 Maja, Alei Wojska Polskiego, Kościuszki na nawet 17 Sierpnia.

UWAGA: zlikwidowano przejście dla pieszych przy Vendo Parku. Najbliższe znajduje się przy Stokrotce i - niestety - obecnie jest baaardzo ruchliwe!

Co nas czeka w najbliższych tygodniach?

Prace rozpoczęte po lewej stronie ulicy Daszyńskiego będą prowadzone przez najbliższe półtora miesiąca, do końca lipca br. W tym czasie zostanie wybudowany tzw. bajpas od ronda do ul. Nowy Rynek - przy komendzie powiatowej straży pożarnej.

W drugim etapie drogowcy rozbiorą obecne rondo. Ruch będzie wówczas odbywał się lewą stroną ulicy Daszyńskiego (patrząc od strony ronda). Do jazdy zostanie wykorzystany bajpas i obecna jezdnia. Te prace potrwają do połowy sierpnia.

Dopiero po przeniesieniu ronda w kierunku zachodnim, rozpocznie się budowa kolejnego bajpasu, który będzie wprowadzał i wyprowadzał ruch poza rondem w i z kierunku Warszawy.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EKS_DEXEKS_DEX

2 0

Oby nie spartolili jak mostu, w którym dylatacje dudnią gorzej niż przed remontem 10:09, 18.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%