Chodzi o osiedle drewnianych domów.
Polskie Domy Drewniane kupiły grunt, na Popławach przy ul. Granicznej, o łącznej powierzchni 23 109 mkw. I zapowiedziały wybudowanie ok. 70 budynków mieszkalnych, w oparciu o prefabrykowane konstrukcje drewniane, dzięki czemu będą ekologiczne, przyjazne dla mieszkańców i tańsze w eksploatacji.
Spółka Polskie Domy Drewniane została powołana w 2019 roku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska. Powstała, by wesprzeć rządowy program Mieszkanie+.
Mieszkania i domy budowane przez Polskie Domy Drewniane mogą być finansowane preferencyjnym, ekologicznym kredytem hipotecznym Banku Ochrony Środowiska S.A. Jej podstawową działalnością jest "budowanie budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym oraz w systemie preferencyjnym, zgodnie z zasadami programu Mieszkanie+"
- Pułtusk to kolejna inwestycja PDD, która realizuje cel spółki związany z budowaniem osiedli poza największymi ośrodkami miejskimi - mówił Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A. - W 2021 roku spółka wybuduje osiedla w Choroszczy i Łodzi i rozpocznie w Środzie Śląskiej.
Ale kilka dni temu prezes Szlązak poinformował na Twitterze, że:
"Spółka PDD obchodzi w tym miesiącu 2 lata od powołania spółki do życia. 2 zrealizowane inwestycje w sprzedaży oraz bank ziemi o rosnącej wartości na ponad 1500 mieszkań to efekt tych dwóch lat!"
Na pytanie:
A kiedy początek budowy w Pułtusku? Są już zgody, plany? - uzyskałem niniejszą odpowiedź:
Która lodziarnia rządzi w Pułtusku?
Polecam Lodziarnia Pułtuska. Najlepsze lody w całej Polsce. Tam jest smak, porządny produkt, nie czuć tej drastycznej chemii i samo miejsce ma klasę. Lubię tam być 😊
Beata G
06:48, 2025-05-28
Która lodziarnia rządzi w Pułtusku?
Najlepsze, czuć jakość 👌a do tego miejsce z klimatem, sielsko. Super. Polecam
Beata
06:43, 2025-05-28
Mieszkanka Pułtuska zatrzymana
W Pułtusk chyba z 8 takich lokali... na świętojańskie 2 wielkie obok żółtych krat i działają prężnie tyle czasu.... śmiech na sali niby zakazane
Adam
16:21, 2025-05-27
Mieszkanka Pułtuska zatrzymana
To w Wyszkowie ostatniej nocy spalił się taki lokal, w którym ujawniono pięć takich automatów do gier (właśnie badają ich legalność). Wzmianka o tym w "Nowym Wyszkowiaku".
Cham w gumiakach
22:49, 2025-05-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz